MediBloc (MED) Nedir?

MediBloc (MED) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
850 kez okundu

MediBloc (MED) hasta merkezli ve merkezi olmayan bir sağlık hizmet ekosistemi oluşturmak için tasarlanmış projedir. Ayrıca hastalara tıbbi verileri üzerinde egemenlik ve özerklik vererek verilerin kolayca paylaşılmasına olanak tanımayı hedeflemiştir. Bu durum; hastalar, sağlık uzmanları ve sağlık hizmeti veri sağlayıcıları için büyük bir avantajdır. Bitci.com olarak bu makalede MediBloc Nedir ve MED Nedir sorularını detaylı olarak yanıtlayacağız. Keyifli okumalar dileriz.

MediBloc Nedir? MED Nedir?

Sağlık veri sistemine odaklanan, blok zincir destekli bir veri yönetim sistemidir. Sağlık veri alışverişi için optimize edilmiş yüksek performanslı blok zinciri Panacea’yı geliştirmiştir. Bu sayede bireysel gizliliği koruyan ve sağlık verilerinin güvenirliğini en üst düzeye çıkaran hasta merkezli bir sağlık verisi ekosistemi yaratmaktadır. MediBloc (MED) sayesinde kullanıcılar, kurcalamaya karşı korumalı blok zinciri tabanlı bir ekosistem kendi verileri üzerinde egemenliğe sahip olmaktadır. Ayrıca kullanıcılar, sağlık bilgilerini kendi ihtiyaçlarına göre kullanabilmektedir.

Sağlık hizmetlerinde, hastalara ait tıbbi veriler eyaletler ve ülkeler genelinde bir bir dizi sağlık hizmeti sağlayıcısı ve kuruluşa dağıtılmıştır. Yani bir hasta, yeni bir şehre veya ülkeye geçtiğinde; yeni hastanedeki yeni doktorların da tıbbi geçmişinizden bilgisi olur. Verileri alan ve analiz eden cihazlar, tıbbi verilerin bir kısmını depolamaktadır. Ancak en doğru teşhis ve tedavi için tıbbi geçmişin tam ve eksiksiz kaydını ulaşmak çok zordur. Burada devreye ise MediBloc (MED) girer. MediBloc (MED), gerçek zamanlı güncellemelerle bir hastayla ilgili her tıbbi bilgiyi bir araya getiren bir veri entegrasyon sistemi sağlamaktadır. Böylece herhangi bir hastanın kapsamlı tıbbi geçmişi için sisteme erişilebilir.

MediBloc (MED) Nasıl Çalışır?

MediBloc (MED), blok zinciri destekli bir tıbbi bilgi sisteminin olması dışında aynı zamanda blok zinciri destekli hasta merkezli bir tıbbi bilgi sistemidir. Hastaların yönetmeliklere göre gizli tutulması gereken tıbbi kayıtlarının kontrolünü sağlamaktadır. Gizli tıbbi verilerin kilidini açmak ve şifresini çözmek için gerekli özel anahtar, yalnızca verilerin sahibi hastalara verilir. Ancak hastalar, verileri istedikleri yerde paylaşma özgürlüğüne sahiptir. MediBloc (MED) konsepti ise veritabanında saklanan verilerin üçüncü şahıslara geçmesine veya yetkisiz olarak kullanılmasına engel olacaktır.

MED Nedir? MEDX Nedir?

Platformun iki farklı kripto para birimi vardır. Bunlar: MED ve MEDX. MED, QTUM Ağı’nda yayınlanmıştır. MEDX ise MED sahiplerine 1:1 oranında airdrop vasıtasıyla verilen bir tokendir. Ethereum ağına geçişi ve iş yönlülüğünü geliştirmeyi amaçlayan taktiksel bir hareket neticesinde doğmuştur.

MED tokeni; sağlık hizmeti sağlayıcıları ve veri araştırmacıları gibi ekosistem içerisinde kullanıcılar arasında değişim aracı olarak hizmet edecektir. Ayrıca MED, platforma kullanıcı katılımını teşvik etmek için de kullanılacaktır.

MediBloc (MED) Toplam Arzı Nedir? MED Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre MediBloc (MED) toplam arz miktarı 8,591,975,063 MED’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 5,382,401,140 MED olarak dikkat çekmektedir.

MED şu anda kripto para borsalarında 0,0215$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,351$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.