Medacoin (MEDA) Nedir?

Medacoin (MEDA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
763 kez okundu

Medacoin, video oyunu kullanıcılarına sanal oyun içi ürünlerini yönetme yeteneği veren bir kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede Medacoin Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Platform MEDA ve MON’a sahiptir. MEDA stake edilebilen bir koin, MON ise oyun içinde kullanılan bir tokendir. Medacoin’in yalnızca Medabots NFT Marketplace’in yerel para birimi olmakla kalması planlanmamaktadır. Aşağıda listelenen birçok başka kullanım durumu mevcuttur:

 • Oyun içi öğeler ve fiziksel Medabots ürünlerinin satın alınması
 • Canlı turnuvalara girmek ve token kazanılması
 • Kullanıcıların kendi Medapart NFT’lerini yayınlaması
 • Kullanıcıların arkadaşlarına önererek para kazanması
 • Tokenlerin gelecekteki tüm oyunlara aktarılıp kullanılabilmesi

Medacoin Özellikleri Nelerdir?

 • Kazanmak İçin Oyna: Kullanıcılar, P2E oyununu oynayarak gerçek para kazanabilmektedir.
 • Robotların Özelleştirilmesi: Kullanıcılar, kendi ekipleri tasarlayabilecek ve birçok parçaya sahip çok sayıda robota sahip olacak.
 • Craft NFT’leri: Kullanıcılar, marketten NFT satın almak veya kendi paralarını basmak için Medamon’u (MON) kullanabilmektedir.

MEDA Coin Nedir?

Medacoin (MEDA), BNB platformuna dayanan ve kullanıcıların oyun içi sanal varlıklarını kontrol etmelerini sağlayan yepyeni bir kripto para birimidir. Medacoin, Medabots oyunlarında yerel para birimi olarak hizmet etmektedir. Ayrıca NFT pazarında oyun içi satın alımlar yapmak için de kullanılabilmektedir.

Oyuncular, ödül kazanmak için Medacoin’lerini stake etme olanağına sahiptir. Ödüller, kullanıcı büyümesini teşvik etmek için yüksekten başlayacaktır. Medacoin olgunluğa eriştiğinde ise teşvikler kademeli olarak azaltılacaktır. MEDA; BANKERDOGE, LBANK ve SAFESWAP’ta stake edilebilmektedir.

MON Token Nedir?

Medamon (MON), BSC ağındaki bir ERC-20 tokenidir. Halihazırda tamamı basılan 80,000,000 maksimum arza sahiptir. Daha fazla basılmayacaktır.

MON ile yapılan her işlemin %1’i projenin geliştirilmesine ve %1’i oyunun hazinesine tahsis edilecektir. MON token aşağıdaki durumlarda kullanılacaktır:

 • Pazar içinde yeni NFT’lerin yaratılması
 • NFT’leri piyasadaki diğer oyunculardan satın almak
 • Oyun içi öğeler satın almak
 • Oyunda ödüller almak

Ayrıca MON’u kullanarak web sitesinden fiziksel ürünler ve Medabot ile ilgili oyunlarla ilgili ürünler alınabilecek.

Medacoin’in (MEDA) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Medacoin’in (MEDA) maksimum ve toplam arz miktarı 100,000,000,000 MEDA’dır. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 353,143$’dır.

MEDA coin şu anda borsalarda 0,00006199$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Eylül 2021’de 0,00092445$ seviyesine yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.