Measurable Data Token (MDT) Nedir?

Measurable Data Token (MDT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1282 kez okundu

Measurable Data Token anonim olarak veri alışverişi yapma imkanı veren Ethereum tabanlı ERC-20 tokenıdır. Veri alan ve satan kişilere merkeziyetsiz bir platformda iş yapma şansı tanır. Veri alışverişleri ve ödül programları için ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. 

MDT ekosistemi bireysel kullanıcıların paylarını almaları için blockchain aracılığıyla akıllı sözleşmeler meydana getirir. Platform kişisel verilerle değil toplu anonim verilerle ilgilenir. Yani kişisel ve tanımlanabilir verilerin paylaşımı yapılmayacaktır. Verilerin gizliliği platformun koruması altındadır.

Measurable Data Token’ın (MDT) Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Measurable Data Token kullanıcılarına MyMDT Data Wallet ve Measurable AI gibi iki hizmet sunmaktadır. MyMDT, Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir uygulamadır. Bu sayede anonim veri paylaşımda bulunan kullanıcılar, Ethereum tabanlı dAPP olan MyMDT ile ödüllendirilmektedir. Üstelik uygulama sayesinde kullanıcıların verilerini kolayca yönetmesine olanak tanınmaktadır. Üretilen ve paylaşılan verinin değerine kullanıcıların kazancı da artmaktadır. Bunun dışında Measurable AI ise anonim verileri kurumlara ve kurumlara hizmet veren tüketici iç görülerine dönüştürmeye yarayan bir veri sağlayıcısıdır.

Measurable Data Token’ın (MDT) Avantajları Nelerdir?

Measurable Data Token veri alışverişinin güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Kullanıcılar veri noktalarının paylaşılmasıyla ödül kazanır. Üstelik uygulama MailTime, Magic Crystal ve Email Messenger gibi uygulamalara entegre edilmiştir. 

Measurable Data Token’ın (MDT) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Measurable Data Token’ın toplam arzı 1,000,000,000 MDT’tir. Projenin dolaşımdaki arzı ise 606,319,736 MDT’tir. Token zirve fiyatına 25 Aralık 2021’de ulaşmış ve 0,168053$’ı görmüştür. MDT şu sıralar 0,68249$ seviyesinden alıcı bulmaktadır. Ancak 18 Aralık 2018’de 0,00173261$’ı görmüş token, o günden bugüne %3889’luk artış görmüştür. Projenin piyasa değeri 41,508,018$’dır.

Bununla birlikte Measurable Data Token hakkında daha fazla bilgiye erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.