Matrix AI Network (MAN) Nedir?

Matrix AI Network (MAN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
862 kez okundu

Matrix AI Network (MAN), yapay zeka (AI) ve blok zincirini birleştiren açık kaynaklı, dağıtılan bir bilgi işlem platformu ve işletim sistemidir. Bitci.com olarak bu makalede Matrix AI Network Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak MAN tokenine ve fiyatına değineceğiz.

Matrix AI Network (MAN) Nedir?

Platform, iki ana bileşenden oluşmaktadır. Bir AI eğitim platformu ve yüksek performanslı AI ile geliştirilen bir blok zinciri. Her ikisi de AI teknolojisinin üç temel öğesini geliştirmek için uyum içinde çalışmaktadır. Bunlar bilgi işlem gücü, veri ve AI modelidir.

Projenin hedefi blok zincirlerinin hızını, esnekliğini, güvenliğini ve zekasını geliştirmektir. Platform, saniyede 50 bin işlemi destekleyebildiğini ve Hybrid PoS + PoW konsensüs mekanizmasını kullandığını ifade etmektedir. Konsensüs mekanizması, Markov Chain Monte Carlo ile (MCMC) katma değerli hesaplamayı kullanmaktadır. Ayrıca Matrix Akıllı Sözleşmeleri, otomatik kodlama için Natural Language Programming ve uyarlanabilir öğrenme şablonlarını kullanmaktadır.

Matrix’in çekirdek ekibi 40’tan fazla saygın AI bilim adamı, çip bilimcisi, iletişim bilimcisi ve blok zinciri teknoloji uzmanından oluşmaktadır. Ek olarak proje; kanser teşhisinin hızını ve doğruluğunu artırmak için Pekin Kanser Araştırma Hastanesi ile işbirliği yapmaktadır.

MAN Nedir?

Matrix AI Network’un kripto para birimi MAN’dır. MAN’ın çeşitli kullanım durumlarını bulunmaktadır. Bunlar ödüllendirme, ödeme ve dijital varlık kimlik doğrulamasıdır.

  • Ödüllendirme: Matrix ekosisteminde blok üreten madenciler, işlem doğrulayıcılar ve katılımcılar; ödül olarak MAN tokeni kazanmaktadır.
  • Ödeme: Platformda yedek bilgi işlem gücü kiralamadan AI hizmetleri satın almaya kadar her şey MAN’da ödenmektedir.
  • Dijital Varlık Kimlik Doğrulaması: Bilgi işlem günücü, algoritmik modelleri veya AI sanat eserlerini, dijital varlıklara dönüştürme süreci MAN’in yakılmasını de içermektedir.

Matrix AI Network’un (MAN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Matrix AI Network’ün (MAN) toplam arzı 250,000,000 MAN’dir. Bununla birlikte dolaşımdaki arz miktarı ise 150,000,000 MAN’dir. Diğer yandan platformun son 24 saatlik ticaret hacmi 446,439$’dır. Piyasa değeri ise 2,533,899$ olarak belirtilmiştir.

MAN şu anda kripto para borsalarında 0,01686343$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2018’de 2,08$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.