Maker

Maker

Bitci.com
Bitci.com
1136 kez okundu

Kripto para birimi Maker, akıllı bir sözleşme platformu olarak gösterilirken, sembolü MKR olarak tanımlanmıştır ve ve Ethereum blok zincirinde konuşlandırılmıştır. Dai madalyonunda çalışmaktadır ve kişilere piyasada bulunan madeni paraların çoğunluğuna istikrarlı bir alternatif sunan bir hedge para birimi olmayı hedefledi.

Kripto para birimi Maker’ın amacı, DAI olarak tanınan bir tahvilin değerini, Teminatlı Borç Pozisyonları (CDP) olarak bilinen akıllı sözleşmeler aracılığı ile dengelemektir.

Sanal para birimi MKR, Ethereum Blockchain‘de yani blok zincirinde denetlenebilen ve şeffaf bir stabilcoin sistemi sunduğundan güven kazanıyor. Bu sanal para sistemi 2015 yılında kurulurken; MakerDao, Rune Christensen tarafından yönetiliyor.

Maker Madenciliği

Sanal para madenciliği, dijital para üretimi yapan ve blok zinciri üzerinde işlemleri doğrulayan bir sistemdir. Sanal para birimi madencisi olmanız için gerekli bir takım ekipmanlara ihtiyacınız olacak. İşlemci, hard disk ve grafik kartı gibi… Madencilik yapmak için gerekli ekipmana sahipseniz ve ilgili programları çalıştırırsanız siz de madenci olabilirsiniz.

Maker Fiyat ve Şuan Ne Kadar?

Ethereum blok zincirinde konuşlandırılmış olan Maker, ortaya çıktığı ilk günden bu güne sert fiyat hareketleri yaşarken, zaman zaman yatırımcısının yüzünü güldürdü. Sanal para birimi bu yazıyı hazırladığımız sıralarda ise (03.08.2019) 593 dolar seviyesinde hareket etti. 

Kripto para birimi Maker, her kripto para biriminde artık alışıldık bir durum haline gelen sert yükselişler gösteren bir kripto para birimi durumundadır. Bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (03.08.2019) 593 dolar seviyesinde hareket ederken, sanal para birimi düne göre ise yaklaşık yüzde 1 oranında değer kaybetmiş görünüyor.

1 Maker Kaç TL ve Kaç Dolar?

Kripto para birimi Maker, akıllı bir sözleşme platformu olarak gösterilirken, TL olarak değerine baktığımızda bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (03.08.2019) 3391 TL seviyesinde hareket ediyor. Maker sahibi olmak artık çok kolay. 

Bugün en popüler kripto para birimi Bitcoin ile ortaya çıkan sanal para birimleri her geçen gün yaşadıkları fiyat hareketleri ile yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Maker da bu bahsettiğimiz sanal para birimlerinden biri olurken, birimi bu yazıyı hazırladığımız sıralarda ise (03.08.2019) 593 dolar seviyesinde hareket ediyor. 

Maker Satın Al

Yatırımcıların piyasada bulunan madeni paraların çoğunluğuna istikrarlı bir alternatif sunan bir hedge para birimi olmayı hedefleyen Maker’ı kripto para borsa platformlarından satın alabilirsiniz. Maker sahibi olmak istiyorsanız 

Maker Türkiye ve Borsası

Maker, bütün dünyadaki yatırımcıların olduğu gibi Türkiye’deki birçok yatırımcının da ilgisini çekmiştir. Aynı zamanda yatırımcı sayısını her geçen günde artırmayı sürdürmüştür.

Sanal paralarda sert fiyat hareketleri yaşandıkça, kripto para borsalarının sayısı her geçen zamanda arttı. Herhangi bir kripto para birimi ya da Maker sahibi olmak isteyen yatırımcılar ise, sanal para alım ve satım işlemi için bu sanal para borsalarını kullanırlar. 

Maker Grafik ve Analiz

Maker’a yatırım yapmak isteyen kripto para birimi yatırımcılarının, yatırım yapmadan önce ilgili kripto para biriminin geçmiş grafiklerini incelemeleri yatırım kararı vermelerine yardımcı olacaktır. Yatırımcılar böylece Bitcoin’in geçmiş zamanda yaşanan fiyat hareketlerini ve bunun yanında dip ve zirve noktalarıyla ilgili bilgi sahibi olarak yatırımlarına yön vermek konusunda bilgi sahibi olabilir.

Her kripto para birimine hatta yatırım enstrümanında olduğu gibi Maker’da da yatırım yapmadan önce özellikle tanınmış analistlerin teknik analizlerini yakinen takip etmeniz en doğru yatırım kararı almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca isim yapmış analistlerin teknik analizlerini de yakinen takip etmenizi öneririz.

Maker Nasıl Üretilir?

Kripto para madenciliği, sanal para üretimi yapan ve blok zinciri üzerinde işlemleri doğrulayan bir sistemdir.

Maker Forum ve Haber

Kripto para birimine yatırım yapan kişiler birbirleri ile fikir alış verişi yapabilmek için çeşitli web sitelerinde bulunan forum sitelerini takip edip, yoğun olarak kullanmaktadır. Maker bu forum sitelerinde sıklıkla konuşulan sanal para birimleri arasındadır.

Eşine az rastlanır fiyat hareketleri yaşayan Maker, yeni yatırımcıların dikkatini çekmeyi sürdürmektedir. Yaşanan bu fiyat hareketlerinde genel olarak sanal para dünyasında yaşanan gelişmelerin de etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple kripto para dünyasına yatırım yapan yatırımcıların haber akışlarını takip etmeleri yararlı olacaktır.

Maker Nasıl ve Nereden Alınır?

Maker’ı Bitcoin’i kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Kripto para borsalarında Maker, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.