MaidSafeCoin (MAID) Nedir?

MaidSafeCoin (MAID) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
698 kez okundu

MaidSafeCoin (MAID), merkezi olmayan bir ağ için merkezi olmayan bir para birimi olan Safecoin için token görevi görmektedir. Safecoin ise fazladan sabit disk alanı, işlem gücü ve kullanıcılarının veri bağlantısından oluşan bir ağ olan SAFE ağı için para birimi olarak rol oynamaktadır. Bitci.com olarak bu makalede MaidSafeCoin Nedir ve MAID Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

MaidSafeCoin Nedir? MAID Nedir?

“Herkes için güvenli erişim” mottosundan yola çıkan ve adını bu mottodan alan SAFE ağının alfa ve beta sürümleri için kullanılan geçici kripto para birimidir. Hem Omni protokolünde (MAID) hem de Ethereum ERC-20 protokolünde (eMAID) mevcuttur. MAID, “Massive Array of Internet Disks” kısaltmasıdır.

Diğer yandan SAFE Ağı, 2016 yılında MaidSafe tarafından güvenli ve adil olan merkezi olmayan bir internet yaratmak için tasarlanmıştır. Merkezi olmayan internet, sunucuları bulmak daha zor olduğu için sansüre dirençlidir.

MaidSafeCoin (MAID) Kimin Tarafından Kuruldu?

Mühendis David Irvine tarafından kurulan proje üzerinde çalışmalar 2006 yılında İskoçya merkezli bir ekiple başlamıştır. Projenin merkezi hala İskoçya’dadır. Ancak dünyanın farklı noktalarında yaşayan ve proje için çalışan birçok geliştirici bulunmaktadır.

SAFE Network Nasıl Çalışıyor?

SAFE ağı; “mevcut sunucu merkezli modele alternatif olarak güvenli, özerk, veri merkezli, eşler arası bir ağ oluşturmak” istemektedir. Ağın iki ana kullanıcısı vardır. Bunlar şunlardır: istemciler ve çiftçiler. İstemci; tarama, veri depolama veya para aktarma gibi ağın çeşitli özelliklerine erişmektedir. Diğer yandan çiftçiler ise kullanıcı verilerini ihtiyaç duyulana kadar saklayıp korumaktadır. Üstelik çabaları için ödül de alabilmektedirler.

MaidSafeCoin (MAID) Toplam Arzı Nedir? MAID Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre MaidSafeCoin (MAID) toplam arz miktarı 2,304,971 MAID’dir. Ancak MaidSafeCoin (MAID) dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte MaidSafeCoin (MAID) son 24 saatlik ticaret hacmi 965$ iken proje piyasa değeri 52,882,251$ olarak görülmektedir.

MAID şu anda kripto para borsalarında 0,138$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 1,37$ seviyesine kadar yükselmiştir. Bu seviye MAID’in bugüne dek ulaştığı en yüksek seviyedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.