Lunry (LUN) Nedir?

Lunry (LUN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
598 kez okundu

Lunry (LUN) blok zincirdeki “Wikipedia” olmayı hedefleyen, kullanıcıların içerik oluşturup oylayabileceği bir kripto para projesidir. Bitci.com olarak bu makalede Lunry Nedir ve LUN Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca LUN token fiyatına ve arz miktarına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Lunry (LUN) Nedir?

“Doğru bilgiye ulaşmak için internetin başlangıç ​​noktası” olmayı hedefleyen blok zincir projesidir. Platform, kullanıcıların bilgi barındıran içerik üretecekleri bir platformu kurmayı hedeflemektedir. Ayrıca bu içerikler, diğer kullanıcılar tarafından da oylanacaktır. Platforma bilgi katkısında bulunan kullanıcılar da platform tokeni LUN ile ödüllendirilecektir.

Lunry (LUN) kendini bilgi katkısı için kullanıcıları ödüllendiren bir platform olarak adlandırmaktadır. Ethereum üzerine inşa edilen Lunry (LUN), “doğru ve güvenilir bilgi” için başlangıç noktası olmayı istemektedir. Merkezi olmayan kitle tabanlı bir ansiklopedi olarak da tanımlanmaktadır.

Diğer yandan Lunry’nin (LUN) uzun vadeli vizyonu ise geliştiricilerin Yapay Zeka, Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik vb. alanlarda yeni nesil merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanabilecekleri bir bilgi tabanlı API geliştirmeye dayanmaktadır.

Lunry (LUN) Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi LUN’dur. LUN, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. ERC-20 token standartlarına sahip bir kripto para birimidir. Platformun teşvik sisteminin bir parçasıdır. Platforma katkıda bulunan kullanıcıların ödüllendirilmesinde rol oynamaktadır.

ERC-20 Nedir?

ERC-20, Ethereum tarafından belirlenmiş ve Ethereum blok zincir ağındaki tokenlerin uyduğu bir protokol standardıdır. Bir teknik standart olarak ortaya çıkmıştır. Ethereum tabanlı tokenlerin uyması gereken bir kurallar listesi sağlamaktadır. Diğer yandan açılımı ise “Ethereum Request for Comments”tir.

Lunry (LUN) Toplam Arzı Nedir? LUN Token Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Lunry (LUN) toplam arz miktarı 2,703,356 LUN’dur. Yine aynı verilere göre bu toplam arz miktarının tamamı dolaşımdadır. Bununla birlikte Lunry (LUN) son 24 saatlik ticaret hacmi 17,20$ iken projenin piyasa değeri ise 41,193,66$ olarak görülmektedir.

LUN token şu anda kripto para borsalarında 0,015$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak LUN token, Ocak 2018’de 60,98$ seviyesine kadar yükselmeyi başarmıştır. Bu seviye, LUN’un bugüne kadar ulaştığı en yüksek seviye olarak kayıtlara geçmiştir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.