LUKSO (LYXE) Nedir?

LUKSO (LYXE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
680 kez okundu

LUKSO şeffaflığı, yeni üretim-tüketim biçimlerini teşvik etmek amacıyla fiziksel ve dijital tüketim malları için bir dizi çözüm sağlayan blok zincir altyapısıdır. Moda, oyun ve tasarım dünyalarını birleştiği bir zincirdir. LUKSO, blok zinciri DeFi’nin ötesine taşımaya adanmış bir ağ ERC-20 ve ERC-275’in yaratıcısının bir sonraki projesidir. Bitci.com olarak bu makalede LYXE Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Lukso (LYXe) Nedir?

Yeni dijital yaşam tarzı için bir blok zincir olarak tanımlanmaktadır. LUKSO; moda, oyun, tasarım ve sosyal medya dünyalarının kesiştiği çok evrenli bir blok zinciri ağıdır. Platform, endüstriyi ilgilendiren standart süreçleri ve yenilikçi merkeziyetsiz uygulamalarla blok zinciri kitlelere ulaştırmayı hedeflemektedir.

LUKSO blok zinciri, en gelişmiş akıllı sözleşme platformlarından Ethereum Virtual Machine’e dayanmaktadır. (EVM) Bu akıllı sözleşme, düşük maliyet ve artan hızda otomatik net işlemlere olanak tanımaktadır.

Platform, ağa katılma maliyetleri aracılığıyla kendini güvence altına almaktadır. LYXE tokeni yerel kripto para birimi olarak kullanılmaktadır. Genesin bloğunda 100,000,000 LYX arzı oluşturulmuştur.

Platform; The Fabricant, Authentic, Stake Capital, Reflaunt ve Wom Protocol ile işbirliği içerisindedir. Platformun kurucuları Fabian VogelSteller ve Marjorie Hernandez’dir. Ek olarak LUKSO’nun danışmanları arasında Nike Dijital Başkan Yardımcısı Daniel Heaf ve Chanel Avrupa Başkanı Dr. Berndt Hauptkorn bulunmaktadır.

LUKSO’nun Özellikleri Nelerdir?

  • Herkese Açık Evrensel Profiller: Blok zincir tabanlı kullanıcı ve şirket profilleri, dijital dünyada kalıcı tanımlayıcılar sağlamaktadır. Kullanıcılar, tüm sanal varlıkları üzerinde kontrol sağlarken kullanıcı adı ve şifre hatırlamayı geçmişte bırakan oturum açmaya izin vermektedir. Evrensel profiller, doğrulabilir etkileşimleri mümkün kılar ve yeni yaratıcı ekonomiler için temel yapı taşıdır.
  • Dijital Sertifikalar: Fiziksel ve dijital ürünler için dijital bir kimlik oluşturularak mülkiyet biçimlerine olanak tanınmaktadır. LUKSO, benzersiz özellikleri kalıcı kılan yaratıcı ürünlerin sahipliğine ek bir dijital katman getirmektedir. Ek olarak her ürün, fiziksel ve sanal dünyayla topluluklar arasında köprü kurarak bir veri kaydına bağlanabilmektedir.
  • Kültürel Para Birimleri: Tokenler, küresel ölçekte yeni bir ilgi, statü, katılım ve değer biçimidir. Bunlar kültürel para birimleridir ve tüm sosya-yaratıcı faaliyetlere ölçülebilir ve aktarabilir değerler katmaktadır. Ayrıca dijital tokenler, toplulukları değerli, katılımcı ve kapsayıcı kılan birleştirici bir göreve sahiptir.

LYXE Token Nedir?

LYXE, LUKSO blok zincirinin yerel kripto para birimidir. Merkezi olmayan altyapının güvenliğini sağlamak için gereklidir bir kripto para birimidir. İşlem ücretlerini ödemek için kullanılmaktadır. Ayrıca blok üretimine katılmak için kilitlenmesi (stake) gerekmektedir.

LYXE’nin Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre LYXE’nin maksimum ve toplam arzı 100,000,000 LYXE’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 15,205,915 LYXE’dir. Bununla birlikte on 24 saatlik ticaret hacmi 7,111,806$ olan projenin piyasa değeri 232,507,844$’dır.

LYXE şu anda borsalarda 15,20$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 41,18$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.