Litentry (LIT) Nedir?

Litentry (LIT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1320 kez okundu

Litentry, kullanıcılarının farklı blok zincirlerinden kimlik toplamasını sağlayan, merkeziyetsiz bir veri toplama altyapısıdır. Platformun yerel kripto para birimi LIT’tir.

Platform birçok markayla partnerlik ilişkisi içerisindedir. Phala Network, Bifrost, Crust, StaFi Protocol ve Parallel bunlardan bazılarıdır. Ek olarak FBG Capital, TRGC, Signum Capital, PAKA, Divergence Ventures ve Altonomy ise proje yatırım yapan yatırımcılardan birkaçıdır.

Litentry (LIT) Tokeni Ne İşe Yarar?

Ödeme: Herhangi bir kullanıcı, ağdan bir kredi hesaplaması talep ederse ücretini LIT olarak ödenmektedir.

Ödül: Kimlik veritabanı kuran üçüncü taraflar, ödüllerini LIT olarak almaktadır.

Staking: Bir kimlik belgesinin kimlik havuzuna gönderilmesi ve okuma izinlerini yetkilendirmesiyle kullanıcılar ödül kazanmaktadır.

Teminat: DeFi’de ödünç verme ya da borçlanma için teminat olarak LIT kullanılmaktadır.

Litentry’nin (LIT) Özellikleri Nedir?

Topluluk Tarafından Yönetim: Kredi hesaplama algoritmaları, veri kaynakları ve kimlik kayıt kuruluşlarının tümü, LIT paydaşları tarafından yönetilmektedir. Topluluk üyelerinin faaliyetleri zincire kaydedilir ve topluluk yönetişim kredisi oluşturabilir. Daha fazla kullanım için, tüm yönetim kredisi oy gücünde katkıda bulunacaktır.

Merkeziyetsizlik: Litentry Network, hizmet talep edenlerden gelen DID doğrulama ve hesaplama isteklerini işleyip güvenilir sonuçlar vermektedir. Süreç, ağdaki rastgele bir dizi doğrulayıcı tarafından tamamen merkeziyetsiz şeffaf bir şekilde uygulanacaktır.

Blok Zincir Destekli: Litentry, blok zincir endüstrisinin harika özellikleri miras alan Substrate üzerine inşa edilmiştir. Bununla birlikte Litentry, Polkadot Ağı’nın bir Parachain’i olmayı ve zincirler arası ekosistemden yararlanmayı hedeflemektedir.

Gizlilik Odaklı: Gizlilik koruması, Litentry ağının temelidir. Gizli zincir üstü veri işlemeyi desteklemektedir.

Litentry’in (LIT) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Litentry toplam 100,000,000 LIT’lik toplam arza sahiptir. Dolaşımdaki arz ise 31,014,048 LIT’tir. Proje şu anda 1,46$’dan işlem görmektedir. Ancak Şubat 2021’de 13,31$’a ulaşarak kendi fiyat rekorunu kırmıştır. Litentry’nin piyasa değeri 45,352,938$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.