Litecoin (LTC) Nedir?

Litecoin (LTC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
3650 kez okundu

Bitcoin’den sonra piyasaya sürülen Litecoin, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilerek en çok işlem yapılan kripto para birimleri arasında yerini aldı. Bu makalemizde Litecoin (LTC) nedir, nasıl alınır, geleceği ve kaç TL gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

Litecoin (LTC) nedir?

2011 yılında piyasaya sürülen ve Charlie Lee’nin öncülük ettiği Litecoin, en çok tercih edilen kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bitcoin’e göre daha hızlı blok yaratabilen Litecoin, ilk olarak ilk olarak 84 milyon adet üretildi. Arz sınırı 84 milyon olan Litecoin, 2017 yılında dip seviyelere kadar indi. Bazı analistler 2017 yılındaki düşüşün Charlie Lee açıklamalarıyla doğru orantılı olduğunu belirtiyor. Ancak birçok kullanıcının kısa vadeli yatırım aracı olarak kullandığı Litecoin, geniş grafik aralığına sahip olduğu için yüksek kazanç elde etmenize olanak tanıyor.

Litecoin (LTC) alınır mı?

Stabilecoin haricindeki tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi Litecoin yatırımlarında da risk bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı orta veya uzun vadeli yatırım aracı olarak düşünmek yerine kısa vadeli kazanç elde edilecek bir araç olarak kullanılması daha uygun olacaktır. Saatlik, günlük ve haftalık olarak yatırımınızı kontrol ederek size en uygun zaman ve fiyat aralığında paranızı katlayabilirsiniz.

Litecoin (LTC) nasıl alınır?

Dünya üzerinde birçok borsa üzerinden satın alabileceğiniz Litecoin, en güvenilir ve en hızlı şekilde Bitci kullanıcılarına sunuldu. Bitci üyeliği oluşturarak Litecoin (LTC) satın alabilir, borsa üzerinden anlık olarak Litecoin grafiğini takip edebilirsiniz.

Litecoin (LTC) geleceği

Bitcoin (BTC) sonrası ilk piyasaya sürülen kripto para olma özelliğini taşıyan Litecoin, dalgalanma oranı yüksek olmasına rağmen en çok tercih edilen kripto paralar arasında yer alıyor. Her ne kadar kripto paraların geleceğini tahmin etmek zor olsa da kısa vadeli işlemlerde en çok para kazandıranlar arasında yer alıyor. Kısa vadede yüksek kâr marjı elde etmek istiyorsanız Litecoin piyasasını takip etmeniz yararınıza olacaktır.

Litecoin (LTC) kaç TL?

Birçok kripto para biriminde de olduğu gibi Litecoin anlık olarak değişkenlik gösteriyor. Bununla birlikte  Litecoin alış ve satış fiyatını Bitci üzerinden takip ederek fiyat değişimini canlı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.