Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC)

Bitci.com
Bitci.com
2215 kez okundu

Litecoin Nedir

Kripto para birimi Litecoin, Bitcoin’in alternatifi olarak, kullanım amaçlı üretilmiş bir sanal para birimidir. Litecoin, eski bir dünyanın en büyük arama motoru Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından 7 Ekim 2011 tarihinde açık kaynak kodlu istemci aracılığı ile GitHub üzerinden piyasaya verildi. Litecoin ağı ise 13 Ekim 2011 tarihinde hayatına başladı. Litecoin blockchain yani blok zinciri yeni bir blok oluşturma süresini azaltarak coin sayısını ve farklı karma algoritmaları artırdı. Böylelikle kısmi olarak değiştirilmiş grafiksel kullanıcı arayüzü ile Bitcoin Core istemcinin bir çatalı olarak yaratıldı. Litecoin’in kısaltması ise LTC olarak belirlendi.

Diğer kripto paralarla benzer özellikte olarak herhangi bir merkezi olmayan Litecoin, açık kaynak kodlu dünya genelinde kullanılan bir ödeme sistemidir.

Litecoin Madenciliği

Litecoin madenciliği, Litecoin üretim işine verilen isimdir. Altyapısında kullandığı Scyrypt algoritması her tür cihaz çeşidi ile madencilik yapılmasına karşın, Litecoin’de en verimli çalışmalar ASIC minerler ile yapılmaktadır.

Sanal para birimi Litecoin madenciliği yaparak para kazanmak isteyen kişiler bir veya daha fazla ASIC cihazı almak durumunda kalıyor. Litecoin’in düşen fiyatı ve zorlaşan kripto para madenciliği şartları sebebiyle yatırımcıların kar etmesi oldukça zorlaşıyor.

Litecoin’in maksimum üretim adeti 84.000.000 LTC ile sınırlıdır.

Litecoin Nasıl Alınır

En popüler sanal para birimlerinden biri olarak görülen Litecoin’i kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. Litecoin alım ve satım işlemi için Türkiye’nin en güvenli, hızlı ve geniş kripto para havuzuyla müşterilerine en iyi kripto arşivini sunan bitci.com adresiniz olacak.

1-    Öncelikle piyasanın en güvenilir kripto para borsa sitelerinden olan https://www.bitci.com/ adresine giriş yapıyorsunuz.

2-    Açılan sayfada ekranın hemen sağ üst köşesinde yeni üyelik ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıklamanız alım satım yapmak için ikinci adımınız olacak.

3-    Bu kısımda sizden bazı bilgiler istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra üye Bitci.com sitesine üye olma işlemini tamamlanmış oluyor. Bunun sonrası tekrar Bitci.com adlı internet sitesine giriş işlemini gerçekleştirin

4-    ‘Hesap Onay Yönetimi’ bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı tamamlayın. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5-    Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa TRY yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6-    Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında LTC’ye tıklayın.

7-    LTC alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Litecoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz.

Litecoin Ne Kadar

Litecoin ortaya çıktığı 2011 yılında sert bir yükseliş göstersede olumsuz haberlerin etkisiyle sonrasında bir çöküş yaşamıştır. Litecoin daha sonra 2017 yılında 10 ay içinde yaklaşık yüzde 1500 değer kazanarak yatırımcısını sevindirmiştir. Litecoin ne kadar şeklinde sorgulattığımız zaman ise bu yazıyı yazdığımız dakikalarda 93 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Litecoin Fiyat

Litecoin en sert yükselişini 2017 yılında yaklaşık yüzde 1500 değer kazanarak yaşarken; bu dönemde yatırımcı sayısını da oldukça artırdı. Bugün en popüler 5 kripto para biriminden biri satılan LTC, hala yatırımcı sayısına yenilerini eklemektedir. Litecoin fiyatına baktığımızda ise bu yazıyı hazırladığımız zamanda 93 dolar seviyesinde bulunuyor. Litecoin satın almak için hemen www.bitci.com‘a hiçbir ek ücret vermeden üye olup; borsa menüsünden LTC seçerek belirlediğimiz sayıda LTC satın alımı yapabilirsiniz.

1 Litecoin Kaç TL

2011 yılında en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in alternatifi olarak ortaya çıkan Litecoin, 2017 yılında eşine az rastlanır bir yükselişle yaklaşık yüzde 1500 değer kazanmıştır. Bugün 1 Litecoin kaç TL olarak baktığımızda ise bu yazıyı şu dakikalarda 534 seviyesinde işlem görmektedir.

Litecoin sahibi olmak artık çok kolay. Hemen www.bitci.com‘a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden LTC’yi seçerek istediğiniz sayıda XRP satın alabilirsiniz.

Litecoin Kaç Dolar

Litecoin, 2017 yılı Aralık ayında 363 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini ulaştı. Litecoin bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda ise 93 dolar seviyesinde bulunuyor. www.bitci.com‘a girip ek bir ücret ödemeden üye olun. Daha sonra borsa menüsünden LTC seçip belirlediğiniz miktarda Litecoin alımı yapabilirsiniz.

Litecoin Satın Al

Bitcoin’in alternatifi olarak üretilen Litecoin işlemi yapmak için kripto para borsalarını kullanabilirsiniz. Bu borsalar üzerinden alım ve satım işlemini yapabilirsiniz. Litecoin sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en kolay kripto para borsası www.bitci.com sizleri bekliyor olacak.

Litecoin Borsası

Litecoin yaşadığı sert fiyat hareketleri ile dikkat çekerken, doğru orantılı olarak kripto para borsalarının sayısı her geçen artmaktadır. Kripto para dünyası yatırımcıları, sanal para alım ve satım işlemi için bu borsaları kullanır. Güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com‘a ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamladıktan sonra belirlediğiniz miktarda kripto para alabilirsiniz.

Litecoin Grafik

Litecoin’e yatırım yapan ve yapmayı düşünen bütün sanal para birimi kullanıcıların yatırım işlemi yapmadan önce geçmiş LTC grafiklerini incelemek faydalarına olacaktır. Böylece Litecoin’in geçmiş zamandaki fiyat hareketlerini, dip ve zirve noktalarıyla ilgili fikir edinebilirler.

Litecoin Türkiye

Bütün dünyada kullanıcı sayısı gün geçtikçe artan Litecon, Türkiye’de de birçok yatırımcının odağında bulunmaktadır. Litecoin’in diğer sanal para birimleri ile benzer özellikte olarak herhangi bir merkezi bulunmazken, bu durum yatırımcı çekmesine engel olmuyor.

Kripto para borsalarında kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Litecoin’i Türkiyede güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com‘dan satın alabilirsiniz.

Litecoin Analiz

Diğer sanal paralarda olduğu gibi LTC’de de analizler yatırımcılar için oldukça önemli bir yer tutuyor. Özellikle de yatırım yapmadan önce analizleri kontrol etmek kazançlarınızı etkileyecek kadar çok önemli. Tanınınmış piyasa analistlerinin yaptığı teknik analizleri inceleyerek Litecoin’e yatırım yapabilirsiniz.

Litecoin Nasıl Üretilir

Litecoin madenciliği yaparak LTC üretebilirsiniz. LTC’nin gerileyen değeri ve zorlaşan sanal para madenciliği şartları sebebiyle yatırımcıların kazanç sağlaması oldukça zorlaşıyor.

LTC’nin maksimum üretim adeti 84 milyon LTC ile sınırlıdır.

Litecoin Forum

Sanal para birimleri bu teknolojiye yatırım yapanlar ve yapmayı düşünenler tarafından forumlarda konuşulmaktadır. Litecoin de forumlarda en çok konuşulan dijital para birimleri arasında bulunmaktadır. Yatırımcılar genelde yatırımlarını diğer kripto meraklıları ile tartışarak fikir alışverişlerinde bulunur.

Litecoin Haber

Litecoin, her geçen gün yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ederken; yaşanan bu fiyat hareketlerinde sanal para dünyasında yaşanan yeni gelişmelerin de etkisi olmaktadır. Kripto para dünyasına yatırım yapan ve yatırım yapmayı düşünen kişilerin haber akışlarını ve son gelişmeleri takip etmeleri faydalarına olacaktır.

Litecoin Nereden Alınır

Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Litecoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.