Lisk

Lisk

Bitci.com
Bitci.com
865 kez okundu

Lisk, bir kripto para veya dijital varlık biçimi olurken; sembolü LSK olarak belirlenmiştir.  Lisk, 2015 yılı mayıs ayında Oliver Beddows ve Max Kordek tarafınca Crypti’den çatallanarak oluşmuştur. Aynı zamanda kripto para piyasasına girdikten kısa bir süre sonra Bitcoin’e rakip olarak ticaret kanadında ikinci çok tercih edilen para birimi olmuştur.

Sanal para birimi List, JavaScript tabanlı yenilikçi teknoloji olan Blockchain yani blok zincir uygulamalarının düzenlenmesini ve dağıtılmasına izin veren ve yenilikler sunan platformdur. List altyapısını kullanan kişiler akıllı sözleşmeler, bulut depolanmaları ve bilgi işlem notlarının kullanılmasına müsaade eden kripto parayla dayanıklılığı arttırılmış bir sistemle diledikleri uygulamaları tasarlayabilir ve paylaşabilirler.

Lisk Madenciliği

Bu sanal para biriminin madenciliği yapmak zor bir iştir ve emek ister. Madenciliğin zor olmasının sebebi, bu platform tasarlanırken güvenlik önlemleri alınmasıdır. Bu güvenlik önleminin de bir sebebi olurken; bu sebep herkes istediği gibi bu madenciliği yapamasın diyedir.

Lisk madenciliği işlemi sonucunda elde edilen için dijital paralar bir sanal cüzdana ihtiyaç vardır. Dijital cüzdanlar web siteleri üzerinden oluşturulabileceği gibi telefonla da oluşturulabilir.

Lisk Fiyatları ve Şuan Ne Kadar?

2015’de mayıs ayında Oliver Beddows ve Max Kordek tarafınca Crypti’den çatallanarak oluşan bu sanal para birimi; bu yazıyı hazırladığımız zamanda (09.08.2019) 1.2 dolar seviyesinde hareket ediyor. 

2016 yılında 35 dolar seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmıştır. Aynı zamanda bu yazıyı hazırladığımız zamanda (09.08.2019) 1.2 dolar seviyesinde bulunurken; fiyatı düne göre ise yüzde 0.30 oranında değer kaybetti.

1 Lisk Kaç TL ve Kaç Dolar?

Bu yazıyı hazırladığımız zamanda (09.08.2019) 1.2 dolar seviyesinde işlem görürken; Lisk’in fiyatı düne göre ise yüzde 0.30 oranında geriledi. 

Lisk, Bitcoin’e rakip olarak ticaret kanadında ikinci çok tercih edilen para birimi olurken; bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (09.08.2019) 1.2 dolar seviyesinde hareket ederken; Lisk’in fiyatı düne göre ise yaklaşık olarak yüzde 0.30 oranında geriledi. 

Lisk Satın Al

Dijital para piyasasıyla ilgilenen ve bu sanal para biriminin sahibi olmak isteyen kullanıcılar kripto para borsalarından alım ve satım işlemini gerçekleştirebilir.

Dijital para birimlerine ilginin artmasıyla, sanal para borsalarının da sayıları çoğalmıştır. bu sanal para birimine sahip olmak isteyen kullanıcılar bu kripto para borsalarını kullanarak işlem yapabilir. 

Lisk Grafik ve Analiz

Sanal para birimi Lisk’e yatırım yapmayı düşünen kullanıcılar yatırım yapmadan önce Lisk grafik üzerinden geçmiş verilerini incelemeleri faydalarına olacaktır. Kullanıcılar böylece daha sağlıklı bir şekilde yatırım kararı alabilir.

Lisk, Mayıs 2015’te Oliver Beddows ve Max Kordek tarafınca Crypti’den çatallanarak oluşurken; Lisk için yapılan analizler, yaşanan fiyat dalgalanmaları sonrası daha da değerli oldu. Özellikle de ismi öne çıkmış analistlerin analizleri…

Lisk Türkiye

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sanal para birimleri yatırımcıların ve yatırımcı adaylarının dikkatini çekmiştir ve çekmeye devam etmektedir. 

Lisk Nasıl Üretilir?

Bu sanal paranın madencilik işi yapmak oldukça zor bir iştir. Madenciliğin zor olmasının sebebi ise, bu platform tasarlanırken güvenlik önlemleri alınmasıdır.

Lisk Forum ve Haber

Forum sitelerinde kullanıcılar fikir ve bilgilerini paylaşırken; sanal para birimi Lisk’e yatırım yapmak isteyen kişiler de forum sitelerindeki fikir alış verişinden faydalanmaktadır.

Lisk’in yaşadığı fiyat hareketlerinde sanal para dünyasında yaşanan yeni gelişmelerin ve haber akışlarının da etkisi olurken; yatırımcıların haber akışlarını ve sanal para piyasasıyla ilgili yaşanan son gelişmeleri takip etmeleri oldukça önemlidir.

Lisk Nasıl ve Nereden Alınır?

Lisk, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Kripto para borsalarında Lisk, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.