Liquity (LQTY) Nedir?

Liquity (LQTY) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2579 kez okundu

DeFi dünyasının önde gelen projelerinden biri olan Liquity (LQTY), yatırımcılara büyük umutlar vadediyor. Gün geçtikçe Liquity (LQTY), kripto para borsasıyla ilgilenen çok fazla kullanıcının araştırma listesine giriyor. Eğer siz de o kullanıcılardan birisiyseniz Liquity Nedir yazımızı okuyarak hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bitci.com olarak bu makalede LQTY Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca LQTY’nin öne çıkan özelliklerine ve fiyatına değineceğiz.

Liquity (LQTY) Nedir?

Bu proje, Ethereum blok zincirinde çalışan ve LUSD’ye (USD sabitli bir stabilcoin) ödünç vermek için merkezi olmayan bir borçlanma protokolüdür.

Liquity (LQTY), Ethereum (ETH) kullanır. Platformun yerel kripto para birimi LQTY tokendir. Nisan 2021’de piyasaya sürülmüştür.

Projenin temel amacı; Ethereum teminatını satmak zorunda kalmadan kullanıcıların Ethereum karşılığında LUSD ödünç almalarını sağlamaktır. Ayrıca Liquity (LQTY) gelecekte kredi geri ödemelerini kolaylaştırmayı da amaçlamaktadır.

Liquity (LQTY) Token’in Öne Çıkan Özellikleri

Liquity’nin DeFi sektöründe bu kadar yükselişe geçmesini sağlayan çok fazla faktör var. O faktörlerden bazıları şunlardır:

  • O avantajlardan en önemlisi piyasanın çok hareketi olduğu zamanlarda kullanıcılar için güvenli bir konum sağlaması.
  • Ayrıca LQTY sahipleri, Likidite stake sözleşmesine yatırım yaparak pasif gelir elde edebilirler. Böylece LQTY hisselerine eşit işlem ücretleri kazanabilirler.
  • Bu token, Ethereum ekosisteminde değil, aynı zamanda kripto alanında da en iyi kredi projesi olma yolunda ilerlemektedir.

Liquity (LQTY) Token Nasıl ve Nereden Alınır?

Öncelikle Liquity’nin (LQTY) listelendiği Uniswap (V3), MEXC, AEX, Uniswap (V2) gibi borsalardan birinin web sitesine girmeniz gerekmektedir. Burada hesap açtıktan sonra ise hesabına para transferi yapmalısınız.

Daha sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak LQTY tokeni seçip alımı gerçekleştirebilirsiniz. Satın aldığınız LQTY’yi borsada veya donanım cüzdanlarında tutabilirsiniz.

Liquity’nin (LQTY) Geleceği Nasıl?

Analistler, yaşadığımız çağın, Metaverse, Defi ve Web3.0 tabanlı kripto paralarının dönemi olacağını sık sık ifade ediyor. Bu yorumdan yola çıkarak DeFi protokolleri arasında Liquity’nin uzun vadede iyi bir yatırım enstrümanı olacağı sonucu çıkabilir.

Liquity projesi sektörde daha fazla varlığını ispat ediyor. Bu sebeple uzmanlar gelecekte LQTY fiyatının daha yüksek seviyelere ulaşmasını öngörüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.