Linear (LINA) Nedir?

Linear (LINA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
644 kez okundu

Linear (LINA) gözlem altında olmayan zincirler arası uyumlu ilk Delta-1 protokolüdür. Blok zincirler arası birleştirilebilirlik ile likit varlıkları hızlı, sorunsuz ve uygun maliyetli şekilde takas eder. Bitci.com olarak bu makalede Linear Nedir sorusuna detaylı şekilde yanıt vereceğiz.

Linear (LINA) Nedir?

Sınırsız likiditeye sahip çapraz zincir uyumlu bir DeFi protokolüdür ve sentetik varlıklar oluşturulmasına hizmet eder. Protokolün uzun vadeli DeFi vizyonu, kapsayıcılığını artırmak ve yatırım varlıklarına (dijital ve geleneksel) erişimi demokratikleştirmektir. Protokolün kripto para birimi LINA’dır.

Platform halihazırda DuckDao, Black Edge Capital, Moonrock Capital, Vendetta Capital, Soul Capital, Band Protocol, NGC Ventures, Alameda Research, GBV, CMS ve Kenetic gibi platformlarla işbirliği içerisindedir.

Linear’ın Projeleri Nelerdir?

Linear, Linear Buildr isimli merkeziyetsiz platformu sayesinde LUSD stake edilmesine izin verir. LUSD, Liquity Protokolü’nün stabil koinidir. Yani değeri her zaman 1$’a eşittir. LUSD satake etmek için LINA ve diğer büyük kripto para birimlerine ihtiyacınız vardır.

Linear Exchange platformun borsasıdır. Anında gerçekleşen işlemler sunmaktadır. Spot kripto para birimleri, emtialar ve tematik endekslere dayalı likit varlıkların ticaretini gerçekleştirmektedir.

Linear Swap, gaz ücretlerinden tasarruf ederek farklı blok zincirlerinde LINA tokenlerinin birleştirilmesine izin veren bir takas işlevidir.

Linear Vault ise kullanıcıların pasif gelir elde edilmesi için oluşturulmuştur. Bunun için USD, BUSD ve LINA tokenleriyle ödenen pasif bir faiz geliri elde etmek için LUSD ve LP tokenlerini kilitlemeniz gerekmektedir.

Linear’ın Avantajları Nelerdir?

  • Protokol alım ve satım işlemlerinde verilen emri kısa sürede gerçekleştirir. Yani bekleme süresi azdır.
  • Staking özelliğini sunmaktadır. Böylece kullanıcılar platformun koinini kilitleyerek pasif gelir elde edebilmektedirler.
  • Platform sayesinde transfer işlemleriniz sırasında yüksek ücretler ödemezsiniz.

Linear’ın (LINA) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Linear protokolünün toplam arzı 10,000,000,000 LINA’dır. Dolaşımdaki arzı ise 3,251,961,511 LINA’dır. LINA’nın mevcut fiyatı 0,02558482$’dır. Ancak 18 Mart 2021’de 0,298899$’a kadar yükselmiş ve rekor fiyatını ulaşmıştır. Platformun piyasa değeri 83,280,757$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.