LBRY Credits (LBC) Nedir?

LBRY Credits (LBC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1225 kez okundu

LBRY Credits (LBC) merkezi olmayan bir dijital içerik ve medya uygulaması olarak tanımlanmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede LBRY Credits (LBC) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

LBRY Credits (LBC) Nedir?

Kullanıcıların materyal yayınlamasına ve entegre ödeme sistemiyle yayınladığı materyalden para kazanmasına izin veren platformdur. Platform, bu sistem için blok zincir teknolojisinden yararlanmaktadır. İçerik paylaşmak isteyenler için Bitcoin ve BitTorrent hizmetlerinin büyük teknik avantajlarını birleştirmektedir. Müzik, videolar ve e-kitaplar gibi merkeziyetsiz dijital içerikleri dağıtıp tüketmek için çeşit ortamlara destek vermektedir.

Ayrıca ekosistem, geliştiricilerin LBRY ağı için merkezi olmayan uygulamalar (d’App) oluşturmasını sağlamaktadır. Ek olarak platform sayesinde içerik oluşturucular, içeriklerden LBRY uygulamalarıyla para (LBC) kazanabilecektir. İçeriklerin kontrolü yazar ve yayıncıdadır. Platform merkeziyetsizdir yani yazarın izni olmadan içeriği sansürlemek mümkün değildir.

LBRY Credits’in (LBC) Kurucuları Kimdir? Güçlü Yönleri Nelerdir?

Platformun arkasındaki isimler Jeremy Kauffman ve Mike Vine’dır. İkili platformu; kaynakların internette paylaşılma ve yayınlama şeklini merkezden uzaklaştırmak amacıyla kurmuştur. Ayrıca içeriklerini paylaşan kişilerin içerikleri üzerinde tam kontrol sağladığı bir sistem yaratmak istenmiştir. Bu sebeple olacak ki platform da kendini şu şekilde tanımlamıştır: “Kullanıcıların en sevdikleri içerik oluşturucularının ürettiği içerikleri tüketebildikleri, güvenli, açık ve topluluk tarafından yönetilen dijital bir pazar yeri.”

Ayrıca kullanıcılar, tüketecekleri içerikleri görmek için Spotify ve YouTube’ta karşılaştıkları “reklamlarla” karşılaşmayacak. Bilindiği üzere Spotify, platforma ücret ödemeyen kullanıcıların özgürce müzik dinlemelerine izin vermiyor. Kullanıcılar zorunlu reklamları dinlemek zorunda kalıyor. Yine YouTube’da video izlemek isteyen kullanıcılarını, videoların başında veya ortasında reklamlara maruz bırakıyor. Diğer yandan LBRY Credits ise bunu ortadan kaldırmayı planlıyor çünkü platformda göre kullanıcı zaten ürünün kendisi.

LBRY Credits (LBC) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre LBRY Credits (LBC) toplam arz miktarı 1,083,202,000 LBC’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 654,243,962 LBC’dir. Bununla birlikte LBC’nin son 24 saatlik ticaret hacmi 49,441$ iken piyasa değeri 12,554,596$’dır.

LBC tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,0191$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Temmuz 2016’de 1,60$ seviyesine kadar yükselip rekor kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.