LATOKEN (LA) Nedir?

LATOKEN (LA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
546 kez okundu

LATOKEN (LA), varlık tokenleri oluşturmak ve ticaret yapmak için bir blok zinciri platformudur. Bitci.com.tr olarak bu makalede LATOKEN (LA) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca LA fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

LATOKEN (LA) Nedir?

LATOKEN, kitleler için Web3 geleceğine açılan bir kapıdır. DeFi, NFT’ler, Metalar ve Oyunlar için L1 zincir üstü doğrulama ile güvence altına alınmıştır. Ayrıca L0 ve köprülerle zincirler arasında varlıkları ve protokolleri başlatmak veya yönetmek kolaydır. LATOKEN, karmaşık gas ödeme süreci, zincirler arasında birlikte çalışabilirlik eksikliği, likidite parçalanması ve etkisiz zincirler arası verim yönetimi dahil olmak üzere zincirler boyunca kullanıcıların en yaygın sorunlarını çözmektedir. Ağ, zincirler arası takaslar ve tüm zincirlerde gas için LA yardımcı program tokeni tarafından desteklenmektedir. LA, çok zincirli getiri piyasası için bir gas ve stake temel para birimidir.

LATOKEN’i Benzersiz Yapan Nedir?

LA, varlık sahiplerinin varlıkları zincirler arası nasıl kolayca yönetebildiğinin ve aracıları nasıl atlayabildiğinin ilk örneğidir. LATOKEN, Layer Zero ve Layer One protokollerinin kombinasyonu ile çoklu zincirleri birlikte çalıştırmaktadır. LATOKEN, köprü işlemlerinin zincir doğrulaması ve akıllı sözleşmeler motoru üzerinde zincirler arası mesajlaşma protokolüne sahip çok zincirli bir platformdur. Platformun laboratuvarları, tek zincir – çok zincirli getiri pazarından gözetimsiz çok zincirli varlık yönetimi için şimdiye kadarki ilk çözümü sunmuştur. Platform, farklı zincirlerdeki getiri protokolleri arasında, banka tasarrufları ve mevduat hesapları arasında kripto transferini kolaylaştırdı.

LATOKEN öncesi merkezi bir borsada bir gas tokeninin satın alınması da dahil olmak üzere bir varlığı başka bir zincire yeniden stake etmek için düzinelerce işlem gerekiyordu. LATOKEN ile yatırımcıların bir işlemi imzalaması gerekmektedir. Bununla birlikte mesajlaşma ve zincir üzerinde doğrulama ile köprüler tarafından desteklenen akıllı bir sözleşme oluşturulur. Bu, perakende yatırımcılar için zincirler arasında getiri elde etmeyi veya merkezi olmayan bir fon başlatmayı kolaylaştırır. Fonlar, manuel yatırım kararlarını onaylayıp imzalamak için akıllı bir sözleşmede veya bir DAO’da kodlanmış basit bir endeks stratejisine ve algoritmasına sahip olabilir. Bu, merkezi varlık yöneticilerine alternatif olarak doğrudan varlık sahipleri ve merkezi olmayan fonlar tarafından yönetilen velayet dışı hesapların genişlemesine neden olmaktadır.

LATOKEN (LA) Toplam Arzı Nedir? LA Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre LATOKEN (LA) toplam arz miktarı 400.000.000 LA’dır. Dolaşımdaki arz miktarı 60.550.413 LA olarak görülmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 10.761$ olan LATOKEN’in (LA) piyasa değeri ise 3.274.942$’dır.

LA şu anda kripto para borsalarında 0,054$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 1,82$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.