Lambda (LAMB) Nedir?

Lambda (LAMB) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
859 kez okundu

Lambda (LAMB), ölçeklenebilir merkezi olmayan depolama ağı geliştiren bir blok zinciri ve veri depolama girişimidir. Bitci.com olarak bu makalede Lambda (LAMB) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca Lambda’nın (LAMB) nasıl çalıştığına, LAMB tokenine ve tokenin mevcut fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Lambda (LAMB) Nedir?

BNB Beacon Chain üzerinde çalışan ve LAMB kripto para birimine sahip platformdur. Sınırsız ölçeklenebilirlik ile dApp veri depolama avantajları sunan bir blok zinciri projesidir.

Platform; dApp’ler için yüksek kapasiteli depolama sunmak için pazar odaklı depolama işlemleri ile veri depolama ekosistemi oluşturmayı hedeflemektedir. Ayrıca çok zincirli veri işbirlikli depolama, zincirler arası veri yönetimi, veri gizliliği koruması ve kanıtlanabilir veri bulundurma hizmetleri sunacaktır.

Lambda (LAMB) Nasıl Çalışır?

Lambda ağı, sistemi içerisinde dört önemli bileşene sahiptir. Bunlar; depolama madencileri (storage miners), retrieval madencileri, doğrulayıcılar (validators) ve pazar yeridir.

  • Storage Miners: Para karşılığında depolama hizmeti sağlamaktadırlar. Ayrıca gelecekte doğrulayıcı olma şansına da sahiptirler.
  • Retrieval Miners: Kullanıcılar için bant genişliği sağlamaktadırlar. Gelirleri, alınan veri miktarına dayalı ücretlerden gelmektedir.
  • Validators: Fikir birliğine dayalı bloklar oluşturmaktan, PoS’u doğrulamaktan, depolama ve retrieval (geri alma) siparişlerini eşleştirmek için sözleşmeleri yürütmekten sorumludurlar.
  • Marketplace: Kullanıcıların veri depolama alabilecekleri bir alan. Binlerce düğümden oluşan, VRF ve BFT protokollerine dayanan konsensüs ağı üzerine kurulmuştur.

LAMB Token Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi LAMB tokendir. LAMB token, Lambda depolama ağı içindeki dijital bir para birimidir. Özel pazarda depolama madenciliği ve depolama alanı ticaretinde kullanılmaktadır. Ayrıca şu işlemlerde de LAMB’den yararlanılmaktadır:

  • Kullanıcılar, Lambda ağındaki hizmetler için LAMB tokeniyle ödeme yapmaktadır.
  • Depolama madencileri ve doğrulayıcılar, belirli bir miktarda LAMB taahhüt etmek zorundadır.
  • Doğrulayıcılar, hizmetleri için bir ödül olarak LAMB kazanmaktadır.

Lambda (LAMB) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Lambda (LAMB) toplam arz miktarı 6,000,000,000 LAMB’dır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 1,861,111,097 LAMB’dır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 558,338$ olan LAMB’ın piyasa değeri 3,457,045$’dır.

LAMB tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,001859$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Temmuz 2019’da 0,2761$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.