Kylin (KYL) Nedir?

Kylin (KYL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
587 kez okundu

Kylin Network, veri ekonomisini güçlendiren zincirler arası bir platform oluşturarak web 3.0’la dünyanın DeData’ya geçişini hızlandıran Polkadot blok zinciridir. Polkadot tarafından desteklenen DeFi ve Web 3.0 için veri altyapısıdır. Bitci.com olarak bu makalede Kylin (KYL) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak Kylin’in ürünlerine ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Kylin (KYL) Nedir?

Doğruluk ve gerçeklik güvencesi sağlamaya yardımcı olan bir veri blok zinciridir. Gerçek dünya ile blok zinciri veya Web 3.0 dünyası arasındaki “bağ dokusudur.” DeData dünyasının altyapısının ayrılmaz bir parçası olması planlanmaktadır.

Kylin Network geliştiriciler, tüketiciler ve işletmeler için şu anda oluşmakta yeni merkezi olmayan veri (DeData) ekosistemin yer almak için bir kanaldır. Bir DeData dünyası, ekosistem katılımcılarının hayal gücüne bağlı olarak verilerin operasyonelleştirilmesine ve parasallaştırılmasına yönelik bir P2P yönelimi anlamına gelmektedir.

Kylin, Polkadot’un Layer 0 Relay Chain üzerindeki bağımsız bir Layer 1 çözümüdür. Bu, Kylin’in Polkadot Ağı’nın paylaşılan güvenliğinde ve fikir birliğinde yer almasına olanak tanımaktadır. Temel akıllı sözleşmeler, Substrate çerçevesine dayalı olarak tasarlanıp oluşturulmaktadır.

Kylin (KYL) Ürünleri Nelerdir?

  • Kylin Oracle

Polkadot/Substrate tarafından desteklenen, zincir dışı çalışanlara tamamlayıcılık ve gerçek zamanlı veri kaynağı sunan gelişmiş merkeziyetsiz veri besleme protokolüdür.

  • Kylin Analitik

Veri ambarları için tasarlanmış analitik araçların bir kombinasyonudur. Üç taraf uygulamalar ve harici analiz araçları için bir sorgu motoru ve RESTful API sağlamaktadır.

  • Kylin Marketplace

Veri alışverişi ve fiyatlandırma için açık bir platformdur. Polkadot üzerine kurulu dApp’ler, hem zincir dışı hem de zincir üstü verileri yalnızca çok rekabetçi bir ücret ödeyerek kolayca toplayabilmektedir.

Kylin (KYL) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Kylin’in (KYL) maksimum ve toplam arz miktarı 1,000,000,000 KYL’dir. Bununla birlikte dolaşımdaki arz miktarı ise 272,927,340 KYL’dir. Ek olarak Kylin Network’ün son 24 saatlik ticaret hacmi 308,816$ iken piyasa değeri 3,247,041$’dır.

KYL tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,0118$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mart 2021’de 2,80$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.