Kyber Network (KNC) Nedir?

Kyber Network (KNC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1399 kez okundu

Kyber Network, kullanıcıların üçüncü bir tarafa yani aracıya ihtiyaç duymadan kripto paralarını anında takas edebilmesini sağlayan ERC-20 tabanlı protokoldür. 2017 yılında başlatılan bir merkeziyetsiz finans (DeFi) projesidir. Proje, DeFi’de en iyi fiyatlarla token ticareti yaptığı ifade eder.  Loi Luu, Victor Tran ve Yarov Velner tarafından kurulmuştur. Platformun tokeni KNC’dir.

Kyber Network Crystal’in (KNC) Amacı Nedir?

Kyber Network, kripto paraların kendi aralarında takas edilmesine olanak tanır. Rezerv sistemi vardır. Alışılagelen borsalarda alım ya da satım işlemi karşılıklı istek sonucu gerçekleşir. Kyber Network’de ise almak ya da satmak istediğiniz bir varlığı, almak ya da satmak isteyen biri olmasa dahi projenin rezervinde o varlığın olması halinde anında alıp satabilirsiniz.

Kyber Network Crystal (KNC) Nasıl Çalışır?

Protokol, kripto varlıklarının bulunduğu havuzu ya da bu varlıkları yöneten diğer kripto borsalarına bağlanabilmektedir. Bu sayede diğer blok zincirlerle dijital varlık değişimi için ilişki kurabilme işlevine sahiptir.

MetaMask gibi bir cüzdanınız varsa varlıklarınızı Kyber Network’e aktarıp KNC alabilir ve diğer kripto varlıklarıyla anında takas işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca platform sayesinde ödeme işlemi yapmak da mümkündür. Çünkü sahip olduğunuz kripto para birimi, ödeme yapacağınız tarafın istediği kripto para birimine çevrilerek karşı tarafa iletilebilmektedir.

Kullanıcıların Kyber Network’ü 7/24 ve anında işlem yapabilecek şekilde kullanabilmesi, platformu dünyanın en büyük likidite protokollerinden biri haline getirmiştir.

Kyber Network Crystal’in (KNC) Arzı ve Mevcut Fiyatı

Coingecko verilerine göre proje 226,000,000 KNC’lik toplam arza sahiptir. Dolaşımdaki arzı ise 179,173,877 KNC’dir. Şu anda 1,44$ fiyata sahip KNC, 22 Nisan 2021’de tarihi zirvesi olan 2,93$’ı görmüştür.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.