KuCoin (KCS) Nedir?

KuCoin (KCS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
857 kez okundu

KuCoin, Kucoin kripto para borsanın piyasaya sunduğu kripto para birimidir. Platformun tokeni KCS’tir. Tokeni güçlendirmenin borsanın birinci önceliği olacağı ifade edilmiştir. Ek olarak Kucoin, KCS’nin sektör değişimine öncülük eden bir token olmasını hedeflemektedir. Bitci.com olarak bu makalede Kucoin Nedir sorusuna detaylı olarak yanıt vermeye çalışacağız. Keyifli okumalar.

KuCoin (KCS) Token Nedir?

Platformun tokeni KCS, Ethereum blok zincirine dayalı ERC 20 standartlı bir tokendir. Platform, kullanıcı sayısını artırmak için hesabında KCS bulunan kullanıcılara, aldıklarını işlem ücretlerinin yarısına eşit teşvik bonusu verecek. Ayrıca işlem yapacakların hesaplarında belli düzeyde KCS varsa o işlemin ücreti de düşürülecek.

Ek olarak KSC Holding, belirli bir seviyeye geldiğinde kullanıcılara bazı özel hizmetler sunmayı planlamaktadır. Bu hizmetler içerisinde kullanıcılara özel yatırım danışmanlığı, Fast-Pass müşteri hizmetleri vb. hizmetler bulunmaktadır.

KuCoin’in (KCS) Avantajları Nelerdir?

Operasyon Stratejileri

Kucoin’in kalıcı ve temel rekabet gücü, yüksek standartlı hizmet kalitesi sağlayan güçlü Ar-Ge ekibinde sayesindedir.

Kucoin’in yetenekli operasyon ekibi, uzun vadeli ve büyük ölçekli tanıtım yoluyla parlak bir gelecek yaratmayı planlamaktadır.

Değişim komisyonun çoğu Kucoin alışverişi yapan, yatırım yapan ve tanıtan aktif kullanıcılara ödül olarak verilecektir. Teşvik politikaları, aktif kullanıcıların çoşkusunu sürdürebilir ve işi daha güçlü hale getirebilir.  Ayrıca kullanıcılar arasındaki davetiye bonusunun Kucoin’in aboneleri artırması beklenmektedir.

Finansman İstikrarı

Kucoin çekirdek değişim sistemi, gelişmiş bir çok katmanlı ve çok kümeli mimariyi benimsemiştir. Sistem yüksek dayanıklı dağıtımla birlikte donanım arızası, hatta doğal afet gibi durumlara karşı güvence altına alınmıştır.

Yüksek Performanslı Motor

Ticaret sistemi, sipariş verme tepe değeri 2 milyon+ / saniye, işleme tepe değeri 1 milyon+ / saniye olan yüksek verimli bellek eşleştirme teknolojisini benimsemiştir. Belirtmek gerek ki bu istatistikler, normal endüstri standardının binlerce katıdır. Bu nedenle siparişlerde (satın alma emirlerinde) gecikmeler yaşanmamaktadır.

Sistem Güvenliği

Tüm kullanıcı ve hassas verilerin şifreleme yoluyla depolanmasını sağlamak için endüstri standardı şifreleme protokolü kullanılmaktadır. Yani çok faktörlü kimlik doğrulama mekanizması, kullanıcılar için maksimum güvenlik sağlamaktadır.

Finansal Güvenlik

Platformdaki cüzdanlar, depolama ölçeklerine uygun olarak çoklu güvenlik benimsemişlerdir. Mikro para çekme cüzdanları, çok katmanlı güvenliğe sahip Amazon Web Services Cloud üzerine kurulu özel ağ mimarisinde depolanmıştır.

Verimli Müşteri Hizmetleri

Kucoin, müşterilerin ihtiyaçları herhangi bir gecikme olmadan çözmeye odaklamıştır. Web sayfası, yardım hattı ve e-posta vb. yollarla 7/24 müşteri hizmetleri sunulmaktadır.

Farklı Kripto Para Destekleri

Kucoin; KSC, LTC, NEO ve çeşitli ERC 20 tokenlerinin BTC, ETH ve USDT türünden alım satım çiftini desteklemektedir. 

Davet Bonusu

Kayıt davet linkleri ve QR kodu tüm Kucoin kullanıcılarına dağıtılmaktadır. Kullanıcılar, yeni kullanıcıları kaydolmaya davet ederek doğrudan ya da dolaylı promosyon bonusundan yararlanabilecektir.

KuCoin’in (KCS) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre KuCoin (KCS) toplam arzı 166,429,661 KCS’dir. Dolaşımdaki arzı ise 76,429,661 KCS’dir. Projenin mevcut fiyatı 18,43$’dır. Ancak Aralık 2021’de 28,83$’a kadar yükselerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır. KuCoin’in (KSC) piyasa değeri 1,410,544,569$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.