Komodo

Komodo

Bitci.com
Bitci.com
3056 kez okundu

Komodo, bir kripto para veya dijital varlık biçimi olurken; sembolü KMD olarak tanımlanmıştır. Komodo, 115 milyon coin dolaşım arzına ve maksimum 200 milyon coin arzına sahip bir sanal para birimidir.

Sanal para birimi Komodo, yatırımcılarına imza olmadan işlem yapma imkanı vermeyi hedeflemiştir. Komodo, birçok kripto paranın faydalandığı gizlilik protokollerini kullanırken; bunların yanı sıra yeni bir protokolü de topluluğa kazandırıyor. Projenin temel amacını şöyle söyleyebiliriz: Token basma, kullanma ve dağıtma sürecini daha merkezi olmayan bir hale getirmek…

Komodo ile yatırımcıların şeffaf, imzası bulunmayan ve gizli niteliklerde işlem yapılabilmesi olası hale getirilmiştir. Bunun yanında Ertelenmiş iş kanıtı (dPoW) protokolü sayesinde Komodo’nun Bitcoin Blockchain’inden yani blok zincirinden güvenli olması sağlandı.

Komodo Madenciliği

Sanal para birimi üretme işine dünyada Cryptocurrency Blockchain denirken; bu işleme ülkemizde Kripto Para Madenciliği olarak nitelendirilmektedir. Bu iş için kullanılacak özel donanıma sahip bilgisayarlarda üretilen kodlar arasında bağlantılar oluşturmak anlamını taşıyan Blockchain yani blok zinciri, coin üretiminin esasını oluşturur.

Sanal para birimi olan Komodo’nun madenciliği, piyasada olan hizmetleri ve blok zincirlerini geliştirmek için kullanılan bir platformdur. Zcash’in güvenlik alt yapısını kullanan sanal para birimi Komodo madenciliği, gizlilik özelliklerini de Zcash’den almaktadır. Böylelikle yapılan işlemdeki alıcı, miktar ve göndericiyle gizliliği sağlanır.

Komodo Fiyat ve Şuan Ne kadar?

Komodo, yatırımcılarına imza olmadan işlem yapma imkanı vermeyi hedeflerken; bu yazıyı hazırladığımız sıralarda (13.08.2019) 0.88 dolar seviyesinde işlem yapıyor. Komodo’nun düne göre fiyatı ise yaklaşık olarak yüzde 3 oranında geriledi. 

Sanal para birimi Komodo da birçok kripto para biriminde olduğu gibi alışılagelmişin dışında sert fiyat hareketleri yaşarken, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (13.08.2019) 0.88 dolar seviyesinde bulunuyor. Komodo’nun düne göre fiyatı ise yüzde 3 oranında gerilemiş durumda hareket ediyor.

1 Komodo Kaç TL ve Kaç Dolar?

Sanal para birimi Komodo’nun TL olarak fiyatına baktığımızda, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (13.08.2019) 4.87 TL seviyesinde hareket ediyor. Bu sanal para birimine sahip olmak artık çok kolay. 

Komodo, bir kripto para veya dijital varlık biçimi olurken, bu yazıyı hazırladığımız sıralarda (13.08.2019) 0.88 dolar seviyesinde hareket ediyor. 

Komodo Türkiye ve Borsası

Dijital paralar, küresel piyasalarda olduğu gibi Türkiye’de de yatırımcıların ve yatırımcı adaylarının dikkatini çekmiştir ve sanal paraların değer hareketlerinde aşağı ve yukarı yönlü sert dalgalanmalar sürdükçe dikkat çekmeye de devam edecek gibi görünüyor. 

Dijital paralara yatırımcıların ilgisinin gün geçtikçe artmasıyla birlikte, kripto para borsa platformlarının da sayıları artmaya devam ediyor. Bu sanal para birimini satın almak için bu sanal para borsalarını kullanarak işlem yapabilir. 

Komodo Grafik ve Analiz

Sanal paraya yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların, yatırım kararı almadan önce grafik üzerinden geçmiş verileri incelemeleri doğru karar aşamasında yardımcı olacaktır. Yatırımcılar böylelikle daha doğru bir yatırım kararı alabilir.

Bu kripto para birimi için yapılan teknik analizler, fiyat dalgalanmaları sonrası daha kıymetli bir hal aldı. Yatırımcıların, Komodo para birimiyle ilgili yapılmış analizleri takip etmeleri özellikle de belli isimlerin analizlerini takip etmeleri yatırım kararı alma noktasında yol gösterici olacaktır.

Komodo Nasıl Üretilir ve Satın Alınır?

Kripto para birimi olan Komodo’nun madencilik işlemi, piyasada olan hizmetleri ve blok zincirlerini geliştirmek için kullanılan bir platformdur.

Kripto para piyasasıyla ilgilenen yatırımcılar, bu sanal para birimine sahibi olmak için dijital para borsa platformlarından alım işlemini yapabilir.

Komodo Forum ve Haber

Sanal para birimleriyle ilgili forum siteleri, yatırımcıların fikir alışverişi yapmalarına uygun bir ortam sağlarken; sanal para birimi Komodo’ya yatırım yapmak isteyen yatırımcılar da forum sitelerindeki bilgi paylaşımından faydalanmaktadır.

Global piyasalardaki haber akışları ve yaşanan son gelişmeler kripto para değerleri üzerinde etkisi olduğunu düşünürsek; Komodo’ya yatırım yapmak isteyenler özellikle haberleri daima takip etmelidir.

Komodo Nasıl ve Nereden Alınır?

Komodo, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Kripto para borsalarında Komodo, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.