Kodi (KODI) Nedir?

Kodi (KODI) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
670 kez okundu

Kodi (KODI), kripto tabanlı bir eğlence ağını temsil eden Binance Smart Chain üzerinde bir yansıma tokenidir. (reflection token) Bitci.com olarak bu makalede Kodi (KODI) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Kodi (KODI) Nedir?

Kullanıcılarına şimdiye kadarki ilk kripto tabanlı Entertainment Network’ü (Eğlence Ağ) sunmaktadır. Ayrıca Kodi, bir yan şirket olarak da görev görev “PITCH” isimli tek duraklı Reklam/Pazarlama Ajansı işletmektedir. Her iki şirket de KODI token sahiplerine doğrudan fayda sağlayacaktır.

Kodi’nin amacı, yatırımcıları kripto alanına yatırım yaptıkları sırada meşgul edip bilgilendirecek, aynı zamanda da eğlendirecek bir eğlence ortamı sunmaktadır. Bu doğrultuda projenin vizyonu da yatırımcıların sosyalleşeceği, ödüller kazanacağı ve kripto para projeleriyle tanıştırılacağı bir yer oluşturmaktır.

Entertainment Network Nedir?

Entertainment Network’ün betası, platformun 7/24 yayın yapan radyosu Bear Cave’de ortaya çıkmıştır. Telegram’ın ev sahipliği yaptığı bu radyo; YouTube, Discord ve Twitch üzerinde de canlı olarak yayınlanıyor. Radyoda hem kripto hem de kripto dışı konularla alakalı günlük/haftalık programlar yapılıyor. Ayrıca topluluk üyeleri de yayınlara katılıp açık tartışmalar yapabiliyor. Programda değinilen konular şunlardır: Oyunlar ve ödüller, komplo teorileri, spor, sağlık, AMA’lar, ilişki tavsiyeleri, kripto para eğitimi, potansiyel yatırımlar/projeler.

Ek olarak bu ağ; KODI sahiplerine doğrudan fayda da sağlamaktadır. Platform herkese açık olmakla birlikte özel bazı hizmetler sadece KODI token sahiplerine sunulacaktır. (Oyunlara ve ödüllere katılmak vb.)

Kodi’nin (KODI) Kurucusu Kimdir?

Projenin öne çıkan bir kurucusu olmamakla birlikte ekip üyeleri takma isimleriyle Kodi web sitesinde sergilenmektedir. Ekip; daha önce BSC alanında başarısız yatırımlar yapmış ve bu sebeple de yeni projelerinde tamamen şeffaf ve uzun ömürlü başarıya odaklanacaklarını belirtiyor. Ekip şu kişilerden oluşuyor:

  • Jerry (yayıncı)
  • Dez (geliştirici)
  • Raiden (topluluk yönetimi)
  • Dre (halkla ilişkiler)
  • FT (pazarlama ve tasarım)
  • DLutz (pazarlama ve tasarım)

Kodi’nin (KODI) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Kodi’nin (KODI) maksimum ve toplam arzı 100,000,000,000 KODI’dir. Ancak Kodi’nin dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte Kodi’nin son 24 saatlik ticaret hacmi ise 688$ olarak belirtilmiştir.

Kodi (KODI) tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00001672$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 0,00063446$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.