King DAG (KDAG) Nedir?

King DAG (KDAG) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
365 kez okundu

King DAG (KDAG), yeni nesil güvenilir ağ protokolleri oluşturmaya odaklanmış yeni nesil değer ağların temel altyapısıdır. Ayrıca dünya çapındaki müşterilere verimli, kullanışlı, güvenli ve istikrarlı geliştirme ve dağıtım ortamları sağlamayı hedefler. Bu yazımızda Bitci.com.tr olarak, King DAG nedir sorusuna cevap vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

King DAG (KDAG) Nedir?

KDAG mimarisi, geleneksel zincir yapısını tamamen değiştirmeye odaklanmaktadır. Bu geleneksel yönlendirilmiş döngüsel olmayan çizge DAG teorisinde ana hedef olarak belirlenmiştir. Ayrıca KDAG yapısı blokları düzenlemek için kullanılmaktadır. TPS, KDAG mimarisi altında tam bir ademi merkeziyetçilik ve bütünlük sağlarken saniyede 30.000 işleme kadar ulaşır. Bununla beraber durum, konsensüs mekanizmasının performans problemlerinden kurtulmaya yaramaktadır.

Projeye teknik olarak öncülük eden ‘sarılma algoritması’ ve ‘sörf efekti’ bulunmaktadır. Konsensüs yerine sarılma algoritması, veri tutarlılığını tamamen çözer. Ayrıca sörf etkisi, düğümün yasal referansının rastgele niteliğini büyük ölçüde geliştirir. Bu durum ayrıca işlem gizliliğinin en üst derecede güvenliğini sağlamaktadır.

Sarılma Algoritması ve Sörf Etkisi Nedir?

Sarılma algoritması, veri tutarlılığını çözmek için fikir birliği yerine kullanılan sisteme verilen addır. Orijinal KDAG yapısı sayesinde, onu benimseyen düğümler yasal işlem referanslarını kullanır. Ayrıca tam bir ademi merkeziyetçilik elde etmeye yarmaktadır.

Sörf etkisi ise, dalgalardan esinlenilerek yaratılmıştır. Ayrıca temelde işlem rasgele işlem sorgulaması gerçekleştirir. Sörf etkisi, işlemin meşruiyetini elde etmek için düğümlerin tanıtılmasından faydalanmaktadır. Ayrıca işlem gizliliğinde yüksek güvenlik elde etmeye yarar.

KDAG Nedir?

Kdag, ağdaki ekosistemin token’ı ve sistemin ana bileşenidir. Token ağ ekosisteminde platformun para birimi olarak kullanılmaktadır. Hiçbir şekilde herhangi bir öz sermaye, katılım, hak, mülkiyeti temsil etmez. Ayrıca token sahiplerinin herhangi bir gider taahhüdü, gelir, kar veya yatırım getirisi üstlenmesine izin vermez. Bu özelliğiyle KDAG, bir güvenlik unsuru teşkil etmemektedir.

Token’ın kripto ekonomik mekanizmasında tasarım, iyi bir kripto ekonomik model ilkesine dayanmaktadır. Bu ilkeye göre token, ek değer sağlamalı ve yeni bir dinamik dolaşım mekanizması gerçekleştirmelidir. KDAG, ölçeklenebilir zincir hizmetlerinin çalışmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca ilgili teknik yetenekler sağlayarak operatörlerin DAG ağına güvenmesini ve fedakarlık yapmak zorunda kalmadan çalışabilmesine olanak sağlamaktadır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.