Kava Lend (HARD) Nedir?

Kava Lend (HARD) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1273 kez okundu

Kava Lend, Kava Platformu üzerine inşa edilen, zincirler arası varlıkların ödünç verilmesini (lending) ve ödünç alınmasını (borrowing) sağlayan merkezi olmayan bir para piyasasıdır. Kava Lend, BTC, XRP, BNB, BUSD ve USDX için arz yönlü mevduatları desteklemektedir. Ek olarak platform, desteklenen varlıklar için aşırı teminatlı borçlanmaya (lending) izin verecektir.

Kava Nedir?

Kava, kullanıcıların aracıya gerek duymadan kripto varlıkları ödünç almalarına ve ödünç vermelerine yarayan bir protokoldür. Cosmos üzerine inşa edilen blok zincirdir. Platform, kullanıcılarına krediler, stabil koinler vb. finansal ürünler sunan kripto varlıkları için merkeziyetsiz bir merkez olarak çalışmaktadır. Üç ana ürünü vardır: Kava Mint, KavaSwap ve Kava Lend.

Kava Lend, yazının girişinde belirttiğimiz gibi kullanıcıların BTC, BNB, XRP vb. diğer kriptoları ödünç de alabilecekleri bir KAVA borç verme ürünüdür.

Hard Protocol, adını Kava Platformu için Kava Lend olarak değiştirmiştir. Kava Lend, Kava’nın en büyük ortaklarından Ripple Labs tarafından tanıtılan Interledger teknolojisini kullanmaktadır.

Interledger Nedir?

Interledger, farklı ağlar arasında ödeme göndermek için kullanılan Cosmos blok zinciri üzerine kurulmuş açık kaynaklı bir protokoldür. Her aracıyı ortadan kaldırarak, işlem ücretlerini ve işlemler için gereken süreyi azaltmaya yardımcı olmaktadır.

HARD Tokeni Nedir?

HARD tokeni, Kava Lend’in yerel yönetim tokenidir. Ödül olarak dağıtılan tüm HARD tokenleri akıllı bir sözleşmeyle kilitlenmektedir. Token kullanımıyla ilgili bazı seçenekler yönetim oylamasına tabiidir. Token aşağıdaki durumlarda kullanılmaktadır:

  • Likidite madenciliği ödülleri: HARD tokeni, desteklenen varlıklara yatıran ve/veya varlıklardan ödünç alan kullanıcılara verilmektedir.
  • Yönetim oylaması: HARD tokeni sahipleri, yönetişim oylaması yoluyla Kava Lend’in gelişimine katılabilir ve bu süreçte HARD ödülleri kazanabilmektedir.

Kava Lend’in (HARD) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Kava Lend’in (HARD) maksimum ve toplam arzı 200,000,000 HARD’dır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 110,208,334 HARD’dır. Son 24 saatlik ticaret hacmi 10,258,527$ olan projenin piyasa değeri 48,844,376$’dır.

HARD tokeni şu anda piyasalarda 0,422166$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mart 2021’de 3$’a yaklaşmış ve 2,97$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.