Kalata (KALA) Nedir?

Kalata (KALA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
837 kez okundu

Kalata Protocol; hisse senedi, Emtia ve birçok varlığın alınıp satılabildiği, peer-to-pool motoru tarafından desteklenen bir DeFi platformudur. Bitci.com olarak bu makalede Kalata (KALA) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak KALA’nın özelliklerine, fiyatına ve arz miktarına da değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Kalata (KALA) Nedir?

Bir DeFi platformudur. Sistem, hisse senetlerinde emtia varlık fiyatlarını merkeziyetsiz bir fiyat aracılığıyla okumaktadır. İhraççılar, teminat olarak teminatı kilitlemektedir. Ancak değerleri teminat eşiğinin üzerine çıkarsa sistemin ödeme gücünün sağlanması için teminat tasfiye edilmektedir.

Platform kendini, sentetik varlık ihracı ve işlemlerin belkemiği olarak adlandırmaktadır. Gerçek dünya finansal varlıklarında sorunsuz bir deneyim yaşanmasını hedeflemektedir. Ek olarak, merkeziyetsiz varlıklar için bir türev alım satım ve ipotek kredisi platformudur. Bununla birlikte platformun kripto para birimi KALA’dır. KALA, topluluk yönetimini teşvik etmek ve ekosistemin işleyişi için tasarlanan sistemin yerel tokenidir.

Kalata’nın (KALA) Avantajları Nelerdir?

  • Herhangi bir varlıkla çapraz marj: BTC, ETH, altcoinler, altın ve fiat gibi neredeyse her varlık eşler arası havuz motoru tarafından desteklenebilmektedir. Ayrıca Kalata, sermaye verimliliğini en üst düzeye çıkaran son teknoloji çapraz marjı desteklemektedir.
  • Sıfır kayma ve garantili uygulama: Kalata, sentetik varlık fiyatları ile gerçek dünya varlık fiyatları arasındaki tutarlılığı sağlamak için yüksek performanslı oracle kullanmaktadır. Her işlem, teminatlı likidite havuzu tarafından sıfır kayma ile gerçekleştirilmektedir.
  • Binance akıllı zincirde olmanın avantajları: Kalata, daha düşük gaz ücretleri ve daha yüksek verim sağlayan Binance Akıllı Zincir’de çalışmaktadır. Kullanıcılar, likiditeyle donatılan sentetik varlıklardan daha kolay yüksek kazanç elde edebilmektedir. Ayrıca BSC sayesinde Kalata, BUSD’den sentetik varlık üretebilmektedir. Bu sayede kullanıcıların sıfır kaymayla işlem yapmalarına olanak tanımaktadır.
  • Daha iyi minting mekanizması: Kalata, sentetik varlık sözleşmesi, herhangi birinin sentetik varlıkların değerinin 1,5 katı kadar minimum bir değerler sentetik varlık tokeni oluşturmak için teminatları kilitlemesine izin vermektedir.

Kalata borsasında işlem başına %0,03 ücret alınmaktadır ve ücret ipotek havuza girmektedir. Bu havuz, KALA token sahiplerine bir ödül olarak hizmet etmektedir. (Her kullanıcı için haftada bir kez) Ödül tutarı, herhangi bir ipotek sahibinin toplam borç havuzundaki payına dayalı olmaktadır. Türev işlemler gerçekleştirilen Kalata kullanıcıları, işlem tutarının toplam işlem hacmine oranına göre KALA tokenlerinin ödüllerini de alabilmektedir.

Kalata’nın (KALA) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Kalata Protocol’un (KALA) toplam arzı 120,004,091 KALA’dır. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

Kalata Protocol (KALA) şu anda 0,01217887$ seviyesinden işlem görmektedir. Bununa birlikte Ekim 2021’de 0,857914$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.