JUST (JST) Nedir?

JUST (JST) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1237 kez okundu

JUST, kendini TRON tabanlı DeFi protokolleri geliştirmeye adamıştır ve kullanıcılarına hepsi bir arada finansal çözümler sunmayı amaçlamaktadır. TRON ağı, çeşitli varlıklar sunar ancak bunların çoğu yüksek volatilite nedeniyle kullanım için uygun değildir. JUST platformu iki farklı kripto para birimine sahiptir. Bunlardan ilki yönetim tokeni JST, diğeri ise stabil koin olarak görev yapan USDJ’dir. Bu Bitci.com olarak makalede JST nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

JST Token Nedir?

JST tokeni, JUST ekosistemindeki dApp yönetimi ve çeşitli protokoller için özel bir tokendir. Madencilik, ticaret ve kampanyalara katılarak kazanabilmektedir.

JST tokeni bir yönetim tokenidir. Token sahipleri, merkezi olmayan oylama yoluyla JUST’ı ortaklaşa yönetebilmektedir. Ayrıca para yatırarak, borç vererek, likidite sağlayarak veya diğer finansal işlemleri gerçekleştirerek JST madenciliği yapılabilmektedir.

USDJ Token Nedir?

USDJ, TRON ağındaki merkezi olmayan akıllı sözleşmeler yoluyla oluşturulan yeni bir para birimidir. Herkes USDJ üretmek için TRX’i teminat olarak verebilmtektedir. USDJ, üretildikten sonra diğer kripto para birimlerinin yaptığı gibi serbest dolaşıma girmektedir. Teminatlandırılmış Borç Pozisyonları aracılığıyla ABD Doları’na sabitlenir ve ayrıca özerk geri bildirim mekanizmalarına sahiptir. USDJ stabil koini, teminat varlıkları tarafından desteklenen USD’ye sabitlenmiş bir kripto paradır. Platform, USDJ’nin TRON DeFi ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olduğuna inanmaktadır.

JustLend Nedir?

JustLend; kullanıcıların borç alabileceği, borç verebileceği, varlık yatırabileceği ve faiz kazanabileceği TRON’daki ilk resmi borç verme platformu olarak tanımlanmaktadır. Aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • Otomatik sipariş eşleştirme: Arz ve ödünç alma gereksinimleri otomatik olarak eşleştirilmektedir. Kullanıcılar cazip getiriler elde edebilmektedir.
  • Cömert iadeler: Tedariğe ve çekilmeye her zaman izin verilmektedir. TRON DeFi uygulamalarıyla entegre edilip cömert getiriler elde edilebilmektedir.
  • Hız ve verim: Yüksek performanslı TRON ağından güç alan JustLend, hızlı ve uygun maliyetli işlemlere olanak tanımaktadır.

Just Cryptos Nedir?

Just Cryptos, TRON ağından ve diğer halka açık zincirlerden gelen kripto para birimlerini birbirine bağlayan bir köprü kurmaktadır. Ekosistemini güçlendirmek için TRON’a token değeri sunar. Tüm varlıklar saklanıp Poloniex’te değiştirilebilmektedir. Aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Güvenli ve güvenilir: Diğer halka açık zincirlerdeki tokenler kolayca TRC-20 varlıklarına dönüştürülebilmektedir.
  • Verimlilik: TRON iyi performansı sayesinde düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem deneyimi sunmaktadır.
  • Açıklık ve şeffaflık: Herkes bir varlığın toplam arzını, toplam rezervini ve dökümünü kontrol edebilmektedir.

JUST’ın (JST) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre JUST (JST) toplam arzı 9,900,000,000 JST’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 7,300,425,000 JST’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 117,330,823$ olan projenin piyasa değeri 342,296,765$’dır.

JUST (JST) şu anda 0,04678973$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,193254$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.