IQeon (IQN) Nedir?

IQeon (IQN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
306 kez okundu

IQeon (IQN), Ethereum tabanlı IQN dijital varlık işlemlerini destekleyen ilk PvP platformudur. Bitci.com.tr olarak bu makalede IQeon (IQN) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca IQN fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

IQeon (IQN) Nedir?

Oyun sektörüne yenilik getirmek, geliştirmek ve oyun endüstrisi yaratmak isteyen birkaç şirket vardır. Bu sektörü geliştirme arzusu, 2016 yılında IQeon proje konseptinin oluşmasına yol açmıştır. Oyunculara başarılarından ve aktivitelerinden para kazanmaları için gerçek bir fırsat verme gibi iddialı hedefle ortaya çıkmıştır. IQeon’un amacı ise dünyadaki herkesin sevdikleri oyunları oynayarak para kazanmasını sağlamaktadır.

IQeon, 2017 yılında bir şirket içi geliştirme ile başlamıştır. Kullanıcıların beğendikleri oyunları uygun fiyatlara hızlıca bulabilecekleri ve aynı zamanda para kazanma fırsatı da elde edebilecekleri bir platformdur. Kripto para birimlerine küresel olarak artan ilgi ve blok zincirin yadsınamaz faydaları sayesinde IQeon ekibi, oyun endüstri ile kripto endüstrisini birleştirmeyi hedeflemektedir. Oyna-Kazan (P2E) konsepti kullanılan ilk şirketlerdendir.

2019-2020 yıllarında IQeon projesinin genişletilmesi sonucunda şirket, ”IQEX” adında bir dizi yeni ürün ve hizmet yaratmıştır. Bu proje, kişisel gelişim gibi FinTech alanlarını bir araya getirdi. Bunlar finans ödemeleri, transferler, güvenlik, yapay zeka ve kripto para birimleridir.

IQeon Özellikleri Nelerdir?

IQEX’ in ana hedefi, ödeme altyapısını IQeon’un büyüyen kullanıcı tabanının tüm beklentilerini karşılayacak şekilde oluşturmaktır. Bu tamamen yeni bir iş koluydu ancak 2021’de şirket, IQEX.io’yu (Kripto para birimleri ve dijital varlıklar için değişim hizmeti) başlatmıştır. Bunlara ek olarak şirket daha da iddialı projeler yaratmayı planlamıştır. Bunlar arasında çevrimiçi tokenize varlık değişim platformu (IQEX.com) ve Ethereum arasında bir köprü olacak IQEX Pay ödeme sistemi (IQeon Wallet) bulunmaktadır. IQeon’un senaryolarının ve mekanizmalarının kapsamı sınırsızdır. Kullanıcılar farklı varyantlar oluşturur. Ayrıca düşük komisyon ilkesi, IQeon projesinin evriminin tüm süresi boyunca değişmeden kalmıştır. IQeon’un içerdiği iki ana proje şunlardır:

IQeon- Oyun sistemi:

  • IQeon.com- Oyun başarılarından para kazanmak için oluşturulan bir platform.
  • IQ Gamm- Oyun bilgi platformu.
  • IQeon Client- Mobil istemci.
  • IQClash- Oyun kataloğu.

IQEX- Finans Unsuru:

  • IQEX.com- Kripto para birimleri ve dijital varlıkların alım-satım sistemi.
  • IQEX.pro- Kripto para birimleri, dijital varlıklar ve fiat kullanarak ödeme kabul edilmesinin basit entegrasyonu için hizmet sağlar.
  • IQEX.io- Kolay para birimi değişimi.

IQeon (IQN) Toplam Arzı Nedir? IQN Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre IQeon (IQN) toplam arz miktarı 5,491,860 IQN’dir. Dolaşımdaki arz miktarı 5,491,860 IQN olarak görülmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 26,802$ olan IQeon’un (IQN) piyasa değeri ise 1,668,622$’dır.

IQN şu anda kripto para borsalarında 0.28$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 3,42$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.