IOST (IOST) Nedir?

IOST (IOST) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
369 kez okundu

IOST, yeni nesil fikir birliği algoritması PoB’a (Proof of Believalibity) dayanan, merkeziyetsiz, hızlı ve güvenli blok zincir ağıdır. Uzman bir ekip tarafından yönetilmektedir ve birinci sınıf yatırımcılar tarafından desteklenmektedir. Platform “Geliştiriciler için basitleştirildi. Herkes için üretildi.” sloganını kullanmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede IOST Nedir sorusuna detaylı olarak yanıt vereceğiz.

IOST Token Nedir?

Platformun kripto para birimi IOST’tur. Sağlanan hizmetlerin ödemesi bu koin aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca akıllı sözleşmeleri yürütmek maksatlı ücretler ve komisyonlar için IOST’la ödeme yapılmaktadır. Ek olarak ağ kaynaklarına katkıda bulunanlara ödeme de IOST olarak yapılmaktadır.

IOST’un Kurucusu Kimdir?

Projenin kurucuları Sa Wang, Yannan Wang, Jimmy Zhong ve Ray Xiao’dur. Nirvana Caiptal, AlphaCoin Found, Blockchain R&I ve BitBlock Group projeye yatırım yapan şirketler arasındadır. Ayrıca platform içlerinde Moonstake, Husd, dKargo, Dvision ve Amazon’un bulunduğu birçok markayla işbirliği içerisindedir.

IOST’un (IOST) Amacı Nedir?

Platformun amacı merkeziyetsiz bir ekonominin güvenlik ve ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan çevrimiçi hizmetler için temel mimariyi oluşturmaktır.

IOST’a göre Ethereum ağındaki yüksek ücretler ve yavaş işlem süreleri, yeni çözümlerin ortaya çıkması için açık kapı bıraktı. Bununla birlikte IOST’a göre kendi platformları, 2019’da ana ağ lansmanından bu yana üstün ve devrim niteliğindeki teknolojisiyle öncü proje olarak dikkat çekmektedir.

Merkeziyetsiz, yüksek verimli bir blok zinciri olan IOST’un arkasındaki temel teknoloji, Çin Bilgi Sanatı ve Geliştirme Merkezi’nin en son sıralamasına göre EOS ve Ethereum dahil 37 yüksek profilli rakibin beş kattan fazla yerini almaktadır.

IOST’un (IOST) Özellikleri Nelerdir?

  • Ölçeklenebilirlik: 0,5 blok zamanı ve 8,000 TPS ile hız hakkında endişelenmeden IOST üzerinden uygulama oluşturabilirsiniz.
  • Karşılanabilirlik: IOST kullanıcılarına staking şansı sunmaktadır. Böylece kullanıcılar ücretsiz kaynaklar elde edilebilmektedir.
  • JavaScript Programlama Dili: En popüler programlama dili olan JavaScript’i kullanarak IOST üzerine inşa edebilirsiniz.
  • Liderlik: IOST ekibinde geçmişte Microsoft, Uber ve Oracle gibi üst düzey şirketlerde çalışan personeller bulunmaktadır.

IOST’un (IOST) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre IOST’un maksimum arzı 90,000,000,000 IOST’tur. Dolaşımdaki arzı ise 23,007,755,820 IOST’tur. Projenin mevcut fiyatı 0,02472948$’dır. Ancak yaklaşık dört yıl önce (Ocak 2018) 0,1298829$’ı görmüş ve rekor fiyatına ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.