Insights Network (INSTAR) Nedir?

Insights Network (INSTAR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
486 kez okundu

Insights Network, kullanıcıların oluşturdukları verileri gerçek zamanı bir veri pazarında yönetmelerine olanak tanıyan platformdur. Bitci.com olarak bu makalede Insights Network (INSTAR) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca INSTAR’ın amacına ve platform tokeninin fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Insights Network (INSTAR) Nedir?

Kişilerin verilerini veri pazarında yönetip, bunlardan gelir etmelerini sağlayan blok zincir tabanlı bir veri alışveriş platformudur. Bir “pazar yeri” olarak da tanımlanabilmektedir. Bu pazar yeri, EOS blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir. Insights Network protokolünün üstünde yer alan pazar yeri, ağın yerel kripto para birimi olan INSTAR ile desteklenmektedir.

INSTAR blok zinciri, veri alışverişi için EOS açık kaynaklı yazılımı ve sMPC teknolojisini kullanmaktadır. Tamamen operasyonel, merkeziyetsiz ve yetkilendirilen bir hisse senedi kanıtından (DPoS) yararlanmaktadır.

INSTAR Nedir?

INSTAR, Insights Network’ün yerel kripto para birimidir. Blok zincirini inşa eden ağ ekibi tarafından geliştirilmiştir. EOS blok zinciri üzerinde yer almaktadır. Kullanıcılar, Instars platformunda izinleri alınmış bir şekilde veri alışverişine katılıp INSTAR tokenini kazanabilmektedir.

Diğer yandan INSTAR; www.instars.com’daki anketler, araştırma raporlarına erişim ve pazar araştırması gibi yardımlara erişmek için kullanılmaktadır. Ayrıca “ödeme” işlevi de bulunan token; bugüne dek 166 ülkede 307,728’den fazla kişiye veri alışverişi için ödeme yapılmasında da kullanılmıştır.

Insights Network’ün Amacı Nedir?

Platformun ana amacı kitleler için güvenilir ve merkezi olmayan bir pazar araştırma ağı oluşturmaktır. Platformun aktardığına göre; her yıl 200 milyar doların üzerin veri, adil ve şeffaf olmayan bir şekilde yer değiştirmektedir. Veri “simsarları” hem çevrimiçi hem de çevrimdışı şekilde çeşitli kaynaklardan insanlar hakkında veri toplamayı sürdürüyor. Ancak insanlar ise bu durumdan herhangi bir pay (kar) almıyor, aksine olumsuz sonuçlarla karşılaşıyorlar. Tam da burada devreye giren Insights Network ise bireylerin ve kuruluşların güvenilir, uyumlu ve karşılıklı olarak yararlı bir şekilde veri alışverişi yapabilecekleri merkeziyetsiz bir altyapı sunuyor. Bu altyapı ve merkeziyetsiz depolama şansı, tüketicilerin verilerini güvenli şekilde depolamasını sağlıyor.

Insights Network (INSTAR) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Insights Network (INSTAR) toplam arz miktarı 300,000,000 INSTAR’dır. Diğer yandan dolaşımdaki arz miktarı ise 210,835,683 INSTAR’dır.

INSTAR tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,057$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Temmuz 2022’de 0,227$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.