Immutable X (IMX) Nedir?

Immutable X (IMX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
878 kez okundu

Immutable X (IMX), kripto para yatırımcıları arasında en trend olan projelerden bir tanesi. “Immutable X’in bugünkü fiyatı, nedir, nasıl alınır?” gibi sorular da kripto borsa kullanıcılarının araştırma başıklarını oluşturuyor. Bu sorular sizin de aklınızda ise rehberimiz sizin için aydınlatıcı olacaktır. Bitci.com olarak bu makalemizde IMX Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak IMX’in avantajlarına ve geleceğine değineceğiz.

Immutable X (IMX) Nedir?

Immutable X (IMX), Ethereum blockchain üzerindeki NFT’ler için ilk katman-2 protokolü ve ölçeklendirme çözümüdür.

2018 yılında Ferguson kardeşlerin kurduğu ve  StarkWave ile ortaklaşa oluşturulan Immutable X, açık kaynak kodludur. Immutable X (IMX), Ethereum’un güvenlik ve ağ etkilerinden yararlanmak için inşa edilmiştir. Böylece daha fazla insan birinci sınıf NFT’lere erişebilmektedir.

Immutable X aynı zamanda ERC-20 ve ERC-721 tokenlerini destekler. Saniyede 9000 ve üzeri işlem gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır. Ayrıca kullanıcılar kendi işlem ücretlerini de belirleyebilmektedir.

Immutable X’in (IMX) Avantajları Nelerdir?

  • Geliştiricilerin kendi merkeziyetsiz uygulamalarını inşa etmelerine olanak tanımaktadır.
  • Kullanıcılarının pazar yeri Immutable X Exchange aracılığıyla düşük, hatta sıfır gas ücretli NFT işlemleri yapılmasını sağlamaktadır.
  • Immutable X (IMX), kullanıcı gözetiminden ödün vermeksizin anında işlem onayı verilmesini sağlar.
  • Immutable X, şimdiye kadar oluşturulmuş, geliştirilmiş NFT ölçeklendirme için teknik olarak en gelişmiş çözüm olarak kabul ediliyor.
  • Önemli kripto para borsalarında listelenerek güvenilirlik kriterini sağlamayı başarmıştır.

IMX Token Nasıl Alınır?

IMX token, Immutable X’in yerel fayda token’idır. ERC-20 tokeni olan IMX’i, şu sayfada sıralı birçok kripto para borsalarından alabilir ve satabilirsiniz. 

IMX token; NFT yaratıcılarını, geliştiricilerini ve profesyonellerini destekleyerek Immutable X’i büyütme hedefine sahiptir. IMX, NFT’lerin onaylanmasını ve doğrulanmasını da hızlandırmaktadır.

Immutable X’in (IMX) Geleceği Nasıldır?

Immutable X, Ethereum’da yükselen gas fee ardından sunduğu sıfır gas fee ile zorlaşan NFT sorununu ortadan kaldırmayı başarmaktadır. Bu özelliği onun ayırt edici bir fayda tokenı olmasını sağlıyor. Geleceğine dair de umut veriyor.

Başta metaverse projeleri olmak üzere NFT kullanılan tüm alanlarda yaşanan gelişmeler IMX’in kullanımını artırma potansiyeli taşıyor. 

Uzmanlar, hedef kitlesi arasında geliştiriciler bulunan token’in kurumsal yatırımcı çekme potansiyeli taşıdığını belirtiyor. Ayrıca uzmanlar Immutable X (IMX) için 5 yıllık süreçte 30 dolarlık fiyat hedefi tahmine sahip.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.