Ignis (IGNIS) Nedir?

Ignis (IGNIS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
582 kez okundu

Ignis (IGNIS), Ardor blok zincir platformunda yer alan bir alt zincir olarak tanımlanmaktadır. %100 Proof-of-Stake ve yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik sahibidir. Bitci.com olarak bu makalede Ignis (IGNIS) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Ignis (IGNIS) Nedir?

Ardor platformunun önemli bir parçasıdır. Ana alt zincir olarak adlandırılmaktadır. Düşük ücretli günlük işlemler için tam özellikli ve izinsiz bir platform sunmaktadır.

Tüm Ardor platformu işlem türleri ve özellikleri, Ignis alt zincirinde yer almaktadır. Ayrıca hesap özelliklerini ayarlama ve çoklu imza yapılandırma gibi hesaba özel işlevler Ignis tarafından kolaylaştırılmaktadır. Ancak tüm alt zincirler de bunlara erişebilmektedir. Üstelik Ignis (IGNIS) token karıştırma ve üçüncü taraflarla güvenli bir şekilde paylaşılabilen mesajlar dahil olmak üzere kullanıma hazır gizlilik mekanizmalarını da desteklemektedir.

Kullanıcılar, Ardor platformunda bulunan tüm özelliklerle herkese açık uygulamaları denemek için Ignis’i (IGNIS) kullanabilmektedir. Üstelik kullanıcıların herhangi bir izne de ihtiyacı yoktur.

Ardor (ARDR) Nedir?

“Ebeveyn-çocuk” mimarisine sahip çok zincirli bir blok zinciri platformudur. Blok zinciri şişkinliği, tek token bağımlılığı ve uyumlu blok zinciri çözümlemelerine olan ihtiyaç gibi endüstri sorunlarına çözüm aramaktadır. Platform Ntx teknolojisine dayanmaktadır. Proof-of-Stake konsensüs algoritması sunduğunu belirtmektedir. Ardor’un ilk child (çocuk) zinciri ise Ignis’tir.

Ignis (IGNIS) Kullanıcısına Ne Sunuyor?

Kullanıcılar, Ignis’le hesap ayarlamaları yapıp global olarak varlık ihraç edebilmektedir. Ayrıca yine global olarak ticaret izinlerini ayarlayıp lightweight sözleşmeler yayınlamak da mümkündür. Ignis (IGNIS) zincirsiz olduğu için herkes onu özgürce kullanabilmektedir. Tüm Ardor işlevleri ve ana ağda uygulanan Ardor sözleşmeleri, Ignis kullanıcıları tarafından da kullanılabilmektedir. Yani anket oluşturma, token yayınlama, kitle fonlama, merkeziyetsiz borsalarda işlem yapma ve alışveriş gibi birçok özellik yatırımcılara sunulmaktadır.

Ignis (IGNIS) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Ignis (IGNIS) toplam arzı 1,000,000,000 IGNIS’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 761,143,950 IGNIS olarak dikkat çekmektedir. Bununla birlikte Ignis’in (IGNIS) son 24 saatlik ticaret hacmi 58,600$ iken piyasa değeri 4,622,254$’dır.

IGNIS tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00607$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 20,25$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.