ICON (ICX) Nedir?

ICON (ICX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
476 kez okundu

ICON, akıllı sözleşme işlevselliğine sahip ve birlikte çalışabilirliği olan bir blok zinciri protokolüdür. ICON’un yerel kripto para birimidir. Protokol, 2017 yılında ICON Vakfı tarafından hayata geçirilmiştir. Bitci.com olarak bu makalede ICX Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

ICON (ICX) Nedir?

Platform, merkezi olmayan uygulamalar için bir blok zinciri protokolüdür. Bir toplayıcı zincir olarak birlikte çalışabilirliği sağlamaktadır. Tüm blok zinciri verilerini tek bir katmanda toplayan ve birbirine bağlı ağlardan oluşan bir ağ olarak tanımlanmaktadır.

ICON Ağı, blok zinciri endüstrisi liderleri ICONLOOP tarafından geliştirilen ve güncellenen “loopchain” adı verilen yüksek verimli bir blok zinciri motoru tarafından desteklenmektedir.

Ağ, Kore’de güçlü kökleri olan ve hızla büyüyen küresel bir proje olarak tanımlanmaktadır. ICON’un geliştirme ortağı ICONLOOP, Kore’de blok zincirin popülerleşmesinde oynadığı rol nedeniyle Bilim Bakanlığı tarafından ödüllendirilmiştir.

ICONLOOP’un ortakları arasında Kore’nin endüstri liderleri ve çeşitli devlet kurumları bulunmaktadır. 140’dan fazla çalışanı olan ICONLOOP Kore’deki en büyük blok zincir şirketidir.

ICON’un (ICX) Vizyonu Nedir?

Platformun amacı; insanların, işletmelerin ve toplulukların hizmetlerini şeffaf bir şekilde paylaşabilmeleri için herkesin herhangi bir blok zincirine bağlanmasına izin veren güvenilir bir merkeziyetsiz küresel ağ oluşturmaktır.

ICON’un (ICX) Özellikleri Nelerdir?

  • Ademi merkeziyetçilik: Platform projeyi dünyanın en büyük merkezi olmayan ağlarından biri olarak tanımlamaktadır.
  • Birlikte çalışabilirlik: Tüm blok zincirleri arasında köprü kurmayı amaçlayan teknolojiyle ağlar, ICON’un Ağlar Ağı’ndaki akıllı sözleşmelerle iletişim kurabilmektedir.
  • Hız ve güvenlik: ICON, 2 saniyelik blok onay sürelerinde son derece hızlıdır ve sürekli olarak gelişmektedir. Ayrıca platform, güvenlikten ödün vermeden hızı iki katına çıkaran algoritma LFT2’ye sahiptir.

ICX Token Nedir?

ICX, ICON uygulamalarının kripto para birimidir. Blok zincirinde ödeme göndermek veya almak için kullanılabilmektedir. Ek olarak ICX, ICON’un yönetimine katılmak için de kullanılabilmektedir: Staking ve delegasyon yoluyla.

Platformun aktardığı göre şu anda anda blok zincir staking için en yüksek ödüllerden birine sahiptir. ICX staking, ICX ödülleri karşılığında ICX’i belirli bir süre boyunca cüzdanınızda kilitlemek anlamına gelmektedir.

ICON’un (ICX) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre ICON’un (ICX) toplam arz miktarı şu anda 800,460,000 ICX’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 792,944,719 ICX’tir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 69,368,684$ olan projenin piyasa değeri 612,412,149$’dır.

ICX şu anda kripto para borsalarında 0,823702$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 13,16$ seviyesine yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.