HyperDAO (HDAO) Nedir?

HyperDAO (HDAO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
559 kez okundu

HyperDAO (HDAO), küresel kullanıcılar için finansal hizmet platformu sunan ve verimli, şeffaf ve güvenilir bir DeFi ekosistemi oluşturmayı hedefleyen projedir. Bitci.com olarak bu makalede HyperDAO (HDAO) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca HDAO tokenine değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

HyperDAO (HDAO) Nedir?

Küresel olarak kullanıcılara merkezi olmayan finansal hizmetler sunmayı amaçlayan platformdur. HyperDAO (HDAO) varlık yönetimi, kitle fonlaması, takas, mikro finans, e-vatandaşlık ve bankacılık gibi finansal hizmetler sunacaktır.

HyperDAO (HDAO) küresel müşterilere sağlam bir DeFi altyapı sunmayı ve kapsamlı bir DeFi ekosistemi kurmayı hedeflemektedir. Dağıtılmış defter ve blok zinciri teknolojisiyle desteklenen HyperDAO (HDAO), merkeziyetsiz topluluk kitle fonlaması, merkeziyetsiz cüzdanlar ve çeşitli DeFi teknolojilerini kullanıcılarla buluşturacaktır.

HyperDAO’nun (HDAO) Amacı Nedir?

Tüm finansal ihtiyaçlar için tek duraklı bir platform olarak hizmet verecektir. Şeffaf ve ulaşılabilen bir otonom dijital varlık finansal ekosistemi oluşturacaktır.

HyperDAO (HDAO) mevcut merkezileştirilmiş iş modelini, kademeli olarak merkeziyetsiz ve topluluk üyeleri tarafından yönetilen bir modele dönüştürecektir. Bu sayede platform, topluluk yönetişimi kavramlarını uygulayarak karar alma süreçlerinin şeffaf ve özerk olduğu bir topluma doğru adım atacaktır.

Bunların dışında HyperDAO (HDAO), geniş bağışçı tabanıyla hayır kurumlarına bağış toplama sürecinde yardımcı olacaktır. Çeşitli kar amacı gütmeyen kurumlar, üniversiteler, inanç temelli kuruluşlar veya bireyler; bağış işlerinde platformdan yararlanabilecektir.

HDAO Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi HDAO’dur. Bununla birlikte platform, dört katmanlı bir üyelik sistemine sahiptir: Bronz, Gümüş, Altın ve Platin. Platforma üye olmak için HDAO’yu stake etmek gerekmektedir. Ayrıca stake yoluyla kullanıcılar, protokole aktif olarak bağış yapmasalar dahi ödül kazanmaya hak kazanacaklardır. Her katmanın farklı bir stake gereksinimi bulunmaktadır. Daha yüksek kademeli üye, daha yüksek oy ağırlığına sebep olacaktır.

HyperDAO (HDAO) Toplam Arzı Nedir? HDAO Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre HyperDAO (HDAO) toplam arz miktarı 5,000,000,000 HDAO’dur. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte HDAO’nun son 24 saatlik ticaret hacmi ise 53,723$ olarak dikkat çekmektedir.

HDAO tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00789$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Aralık 2021’de 0,199$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.