Hydraledger (HYD) Nedir?

Hydraledger (HYD) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
831 kez okundu

Hydraledger (HYD), bağımsız kimlik ile merkezi olmayan, izinsiz bir çapraz zincir altyapısıdır. Bitci.com.tr olarak bu makalede Hydraledger (HYD) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca HYD fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Hydraledger (HYD) Nedir?

SSI (self-egemen kimlik) kullanımıyla, kişiler, kuruluşlar, nesneler, dijital kimliklerini kendileri yönetme, kontrol etme ve hangi kişisel niteliklerin bir işlem sırasında iletileceğini belirleme olanağına sahip olurlar. kimlik doğrulama işlemi. Temel, SSI sahipleri tarafından oluşturulup bir yayıncı tarafından onaylanmaktadır. Bununla birlikte referanslı ve doğrulanabilir kanıt olarak kullanılabilen DID’ler (merkezi olmayan tanımlayıcılar) tarafından oluşturulmaktadır.

Bir tür elektronik cüzdanda (ID cüzdanı) saklanan DID’ler ve kimlik bilgileri, daha sonra doğrulanabilir verileri bir noktadan diğerine güvenli bir şekilde iletmek için analog dünyadaki kimlik veya sertifikalar gibi kullanılabilir. Hydraledger açık kaynaktır ve maksimum birlikte çalışabilirliği sağlamak ve geliştiricilerin Hydraledger yığını tarafından desteklenen kendi yazılımlarını daha kolay oluşturmalarına olanak tanımaktadır. Ayrıca W3C gibi kuruluşlar tarafından sağlanan uluslararası standartları izlemeyi amaçlamaktadır.

Hydraledger Nasıl Çalışır?

Hydra, tamamen açık ve izinsiz bir konsensüs mekanizması sağlayarak, tüm kullanıcıların tokenları stake ederek katılmasını ve faydalanmasını sağlar. Hydra kullanıcıları, yeni bloklar oluşturmak ve yeni tokenler oluşturmak için aralarından 53 delege seçmek için hisselerini kullanır. Bu delegeler, blok ödüllerinin büyük bir yüzdesini seçmenleriyle paylaşmaktadır. Ayrıca delegeler, projeye katkıda bulunarak veya yeni kullanıcılara yardım ederek seçmen payı kazanırlar.

Herkes bir delege olabilmektedir. Ayrıca topluluğun desteğini kazanırsa ödül kazanabilmektedir. Yeni bloklar oluşturmak için delegelerin yalnızca çevrimiçi olması ve güvenilir bir düğüm çalıştırması gerekir. Seçmenler, stakelerini çevrimdışı ve güvenli tutarken ödüller kazanabilmektedir. Hydra, her bloktan sonra nihai onay sağlar, bu da blok zinciri geri dönüşlerini imkansız kılmaktadır. Böylece Morpheus DID kaydını manipülasyondan korumaktadır. Gelecekte, blok zincirinin işlevselliği, Prometheus anahtar kasasına sıkı bir şekilde entegre edilecektir ve DID yönetimi tarafından optimize edilecektir.

Hydraledger (HYD) Toplam Arzı Nedir? HYD Fiyatı Nedir?

Kripto para borsası verilerine göre Hydraledger’in (HYD) toplam arzı, dolaşım arzı ve piyasa değeri bilinmemektedir. HYD şu anda kripto para borsalarında 0,00098$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,12$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.