Holo (HOT) Nedir?

Holo (HOT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
701 kez okundu

Holo (HOT) bulut depolama altyapısına dayalı dağıtılan uygulamalar için eşler arası (P2P) bir platformdur. Bitci.com olarak bu makalede Holo Nedir ve HOT Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca HOT token fiyatına da değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Holo Nedir? HOT Nedir?

Holochain uygulamaları (hApps) için oluşturulan eşler arası ve dağıtılan bir platformdur. Platform ekosistemi; kullanıcılara bulut barındırmaya dayalı eşler arası uygulama pazarına katılmaları için için kripto teşvikleriyle ödeme yapmaktadır. Ekosistemin ayrılmaz bir parçası olarak nitelendirilen Holochain; herkese ev sahipliği yapmasıyla öne çıkmaktadır.

Holochain, kullanıcıları internete bağlayan platform olarak adlandırılmaktadır. Holo sistemi de bağlantı aracı görevi görmektedir. Diğer yandan Holochain uygulamaları merkezi olmayan uygulamalardır. Ancak platform “d’Apps” terimini kullanmaz ve kendi uygulamalarını “h’Apps” olarak adlandırmaktadır.

Platform bilgilerin merkezi otoriteler tarafından görülmediği bir ortam yaratmayı hedeflemektedir. Üstelik bu bilgilerin kontrol edilmediği ölçeklenebilen bir ortam sayesinde internetin yeni bir versiyonunun yaratılabileceği de düşünülmektedir.

Holo (HOT) Nasıl Çalışıyor?

Holo (HOT), Holo Distributed Hash Table’a dayanmaktadır. Bu DHT, işlemleri tek tek doğrulama yeteneğine tek bir düğüm kullanmaktadır. Tek bir düğüm tarafından doğrulandıktan sonra ise veriler; şeffaflık için doğrulama bilgilerini iki kez kontrol eden sistemdeki diğer düğümlere dağıtılmaktadır.

Ağın ölçekleme kapasitesi, artan düğüm sayısına ve sorun oluşturan hesaplama gücüne yansır. Ancak DHT; verileri dağıtmak ve ağ trafiğini uygulamalar için optimum hale getirmek için ölçeklendirme parçalamayı (sharding) kullanmaktadır.

Holo (HOT) Kimin Tarafından Kuruldu?

Platform 2017 yılında Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kurulmuştur. Platformun merkezi Cebelitarık olarak görülmektedir. Ayrıca platform; iki farklı finansman turunda 20 milyon dolardan fazla para toplamayı başarmıştır. Platformu finanse eden kuruluşlardan biri de Cardinal Capital’dir.

HOT Nedir?

HOT, Holochain’in yerel kripto para birimidir. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir. Holo ağı için bir yardımcı program tokeni görevi görmektedir. Ağa hesaplama gücü sunan kullanıcılar, HOT tokenleri ile ödüllendirilmektedir.

Holo (HOT) Toplam Arzı Nedir? HOT Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Holo (HOT) toplam arz miktarı 177,619,433,541 HOT olarak görülmektedir. Üstelik aynı verilere göre toplam arz miktarının tamamı da dolaşımdadır.

HOT tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00196$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,0312$ seviyesine kadar yükselip kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.