Hive (HIVE) Nedir?

Hive (HIVE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
610 kez okundu

Hive, para birimlerinin ve platformların yayın olarak benimsenmesi göz önünde bulundurularak ölçeklendirilmek üzere tasarlanmış, yenilikçi ve ileriye dönük bir merkeziyetsiz blok zinciri ve ekosistemidir. Bu makalede Bitci.com olarak Hive nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte Hive’in özelliklerine, ekosistemine ve mevcut fiyatına da değinmeyi ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Hive (HIVE) Nedir?

Delegated Proof of Stake (DPoS) protokolü üzerine inşa edilmiştir. Platform büyük miktarda içeriği depolamak ve zamana dayalı para kazanma için geliştirilmiştir. Blok zincirinin performansı, para biriminin ve platformların yaygın olarak benimsenmesi göz önünde bulundurulacak şekilde tasarlanmıştır.

Hızlı işlem sürelerini ve ücretsiz işlemleri bir araya getiren Hive, kendini dünya çapında kullanılan önde gelen Web 3.0 blok zincirlerinden biri olacak şekilde konumlandırmıştır.

HIVE Token Nedir? Hive’in Özellikleri Nelerdir?

Platformun kripto para birimi HIVE’dir. Ancak ek olarak platform; Hive Backed Dollars isimli Hive ağında kullanılan bir stabil koine de sahiptir. Diğer yandan Hive’ın güçlü yönleri özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Hızlı: İşlemler üç saniyeden az sürmektedir.
  • Ölçeklenebilirlik: Geleceğe dönük kaynak-bant genişliği ve depolama sistemi.
  • Güçlü: Dünya çapında yüzlerce uygulama, topluluk ve proje tarafından beş yıl boyunca test edilmiştir.

Hive Ekosistemi Nedir?

126’dan fazla uygulama, topluluk ve projeden oluşan gelişen bir ekosisteme sahiptir. Splinterlands, PeakD ve HiveBlog gibi dünyada en çok kullanılan Web3 uygulamalarından bazılarına ev sahipliği yapılmaktadır.

Hive (HIVE) Cüzdan Nedir?

Cüzdanlar, kripto para birimlerinizi güvenli bir şekilde saklamak ve Web 3.0 uygulamalarıyla etkileşim kurmak için inanılmaz derecede önemlidir. Hive; Windows, MacOS, Linux, iOS, Android ve Web için kullanılabilen birden fazla topluluğa ait ve kaynaklı cüzdana sahiptir. Bununla birlikte platformun sahip olduğu cüzdanlar şu şekildedir: HiveWallet, Vessel, Ecency, Keychain, LeoFinance, Peakd, Hive.Blog, Actifit.

DHF Nedir?

Hive ve ekosisteminin gelişimi, katkıda bulunanlar tarafından mümkün kılınmıştır. DAO benzeri bir yapı olan Çekirdek Geliştirme gibi önemli çalışmaları teşvik etmek ve çalışmaları finanse etmek için kullanılmaktadır.

Hive’in (HIVE) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre Hive’in (HIVE) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı 371,261,453 HIVE’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 16,084,148$ olan projenin piyasa değeri 327,743,648$’dır.

Hive’in (HIVE) şu anda işlem gördüğü fiyat 0,881255$’dır. Ancak Kasım 2021’de 3,41$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.