Hifi Finance (MFT) Nedir?

Hifi Finance (MFT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1233 kez okundu

Hifi Finance (MFT) insanların kripto para varlıklarına karşı borç almasına izin veren bir protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede Hifi Finance Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte protokol hakkında merak edilen diğer konulara da değineceğiz.

Hifi Finance (MFT) Nedir?

Protokol; tokenize edilmiş borcun satın alınması ve satılması, günümüzde merkeziyetsiz finansta ihtiyaç duyulan sabit oranlı borç verme ve borçlanmayı mümkün kılmaktadır. Önceki adı Mainframe olan platform, daha sonra Hifi Finance adını almıştır.

Platformun kuruluşu 2017’de Mick Hagen tarafından gerçekleştirilmiştir. Hagen, üstlendiği CEO’luk görevini daha sonrasında mevcut CEO Doug Leonard’a devretmiştir. Hifi Finance’in kripto para birimi Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş MFT’dir.

Sablier Streaming Protocol

Sablier, 2020 yılında Hifi Finance tarafından satın alınmıştır. Ethereum üzerine kurulu bir para protokolüdür. DAI, USDC ve diğer birçok ERC-20 tokeniyle uyumludur. Platforma göre Sablier ile vakit nakittir. Protokol sayesinde ödemenizi istediğiniz zaman alabilir ve kazancınızı gerçek zamanlı görebilirsiniz.

Protokolün teknolojisi, akıllı sözleşmelerin para akışını yapmasına izin verir ve kullanıcıların maaş bordrosu yapma zahmetinden kurtulmalarını sağlamaktadır. Tek seferlik para yatırma işleminin ardından akıllı sözleşme sayesinde para, alacaklılara aktarılacaktır.

MFT Tokeni Nedir?

Platformun kripto para birimi MFT, ERC-20 standardına sahip bir tokendir. MFT tokeni; yönetim tekliflerine oy vermek, indirimlerin kilidini açmak, protokol ödüllerini artırmak ve ek kaldıraca erişmek için kullanılmaktadır. 

MFT, sistem içindeki teşvikleri hizalar. Protokol yükseltmelerinin sürdürülebilirliği için kritik öneme sahiptir. Ek olarak MFT tokeni stake edilip yakılabilmektedir.

Hifi Finance’ın (MFT) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Hifi Finance’ın maksimum ve toplam arzı 10,000,000,000 MFT’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 9,386,552,754 MFT’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 2,740,341$ olan MFT’nin piyasa değeri 64,144,653$’dır.

Hifi Finance’ın (MFT) işlem gördüğü mevcut fiyat 0,00683964$’dır. Ancak Nisan 2021’de 0,03490552$’ı görmüş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.