HempCoin (THC) Nedir?

HempCoin (THC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
394 kez okundu

HempCoin (THC); 2014 yılında piyasaya sürülen ve kenevir endüstrisi için Komodo’nun (KMD) kaynak kodu üzerinde oluşturulan kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede HempCoin Nedir ve THC Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca $THC fiyatına ve arz miktarına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

HempCoin Nedir? THC Nedir?

2014 yılında geliştirilen ilk 30 kripto para biriminden biri olarak adlandırılmaktadır. Tarım ve kenevir endüstrisi için oluşturulmuştur. Aynı zamanda Komodo (KMD) kaynak koduna dayalı yüksek odaklı bir dijital para birimidir. Platform; çiftçiler, distribütörler ve tüketiciler arasındaki ilişkileri kolaylaştırmaya yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Platform; küresel kenevir borsası HempDEX, kripto para cüzdanı HempPAY ve veri depolamak için kullanılabilen HempTRAC’e sahiptir. Bununla birlikte bu platformlarda ve tarımdan tütün ile kenevire kadar tüm endüstrilerde ödeme yapmak için $THC kullanılmaktadır.

HempCoin (THC) Hangi Özelliklere Sahiptir?

HempCoin (THC), her kullanıcıya kendi bağımsız blok zinciri altyapısını kontrol etme özerkliği vermektedir. Ayrıca platformun mimarisi; her biri isteğe bağlı ancak tercih edilen tokenizasyona sahip birden çok zincir başlatma şansı sunar.

$THC kodu; Gecikmeli Çalışma Kanıtı (dPoW) ile Bitcoin ağında güvence altına alınmış Proof-of-Stake’e (Hisse Kanıtı) dayanmaktadır. Gecikmeli İş Kanıtı (dPoW), Bitcoin ağının gücüyle tüm HempCoin ekosistemini koruyan bir güvenlik mekanizması görevi görmektedir.

HempCoin (THC) Hangi Avantajları Sunuyor?

  • Gerçek zamanlı veri yönetimi ve pazar/ürün tahminleri,
  • Sistemin nasıl çalıştığını herkes tarafındann kontrol edilebilir,
  • Kullanıcının işini “uygun oranda” büyütme şansı,
  • Harcama kontrolü,
  • Fon transferleri saniyeler içinde gerçekleşir ve “market” sürekli açıktır,
  • Veriler için zincir üstü teşvikler.

HempCoin (THC) Toplam Arz Miktarı Nedir? THC Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre HempCoin (THC) toplam arz miktarı 277,753,103 THC’dir. Dolaşımdaki HempCoin (THC) arz miktarı ise 267,603,035 THC olarak görülmektedir. Diğer yandan HempCoin (THC) son 24 saatlik ticaret hacmi 6,22$ iken piyasa değeri 1,425,609$’dır.

$THC şu anda kripto para borsalarında 0,00532733$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2018’de 5,36$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.