Hegic (HEGIC) Nedir?

Hegic (HEGIC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
386 kez okundu

Hegic, Ethereum üzerindeki riskten korunma sözleşmeleri ve likidite havuzları tarafından desteklenen bir zincir üstü opsiyon ticaret protokolüdür. Protokol, Molly Wintermute adında anonim bir geliştirici tarafından yaratılmıştır. İlk olarak Şubat 2020’de ticaretin karmaşıklığını ortadan kaldırmak amacıyla yayınlanmıştır. Bitci.com olarak bu makalede Hegic Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Hegic (HEGIC) Nedir?

Riskten korunma sözleşmesi, sahibine veya alıcıya belirli bir fiyattan bir varlık alma veya satma hakkı veren zincir üstü bir sözleşmedir. Bu riskten korunma sözleşmeleri gözetimsiz, güvenilemez ve sansüre karşı dayanıklıdır. Hedge sözleşmeleri, kendilerine kilitlenen likidite ve kodu bağımsız olarak yürüten EVM tarafından garanti edilmektedir.

Hegic, yatırımcılara WBTC ve ETH alıp satma veya likidite sağlayıcısı olarak doğrudan katılıp takas ücreti kazanma fırsatı veren bir opsiyon alım satım platformudur. Ek olarak Hegic, güvenilir olmayan opsiyon ticaretini geliştirmek isteyen likidite sağlayıcıları için bir havuz modelini entegre eden bir mekanizma sunmaktadır. Bu Ethereum tabanlı platform, yatırımcıların kar için girebilecekleri veya işlem ücretlerinin bir kısmı için doğrudan bir likidite sağlayıcısı olarak katılabilecekleri opsiyon ticaret portalıdır. Sözleşmeler, üçüncü taraf işlemcilerin katılımı olmaksızın merkeziyetsiz bir şekilde oluşturulup düzenlenmektedir.

HEGIC Tokeni Nedir?

Platformun kripto para birimi ERC-20 standardına sahip hizmet tokeni HEGIC’tir. Token sahipleri arasında ödeme ücretlerinin %100’ünün dağıtılması için kullanılmaktadır. Biriken işlem ücretleri, üç aylık dönem boyunca token sahiplerine dağıtılmaktadır.

Token sahipleri, ödeme ücretlerini almak için tokenlerini stake edebilir veya bunlar için zincir içi yönetişim için kullanabilir.

Hegic’in Özellikleri Nelerdir?

  • ETH ve WBTC alım/satım opsiyonları: Nakit ödemeli ETH ve WBTC alım/satım seçenekleri kullanıcılara önemli karlar kazandırabilmektedir.
  • %100 gazsız opsiyon ticareti: Gaz ücretlerinin (işlem ücretleri) %100’ü Hegic tarafından karşılanacaktır. Şu anda minimum 10 ETH veya 1 WBTC boyutuna sahip opsiyon işlemleri için geçerlidir.
  • ETH ve WBTC için düşük fiyatlar: Hegic’teki opsiyon fiyatları, Deribit gibi merkezi borsalardakilerden otomatik olarak daha düşük ayarlanmaktadır. Düşük opsiyon fiyatları sebebiyle Hegic’te kullanıcılar daha az prim ödemektedir.
  • KYC, kayıt ya da hesap banlanması yok: Hegic, bir şirket değil protokoldür. Bu, kodun sizi yasaklamayacağı veya sizden herhangi bir kişisel veri talep edemeyeceği anlamına gelmektedir. E-posta adresinizi, kimliğinizi veya adınızı paylaşmanız istenmemektedir.

Hegic’in (HEGIC) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Hegic’in (HEGIC) maksimum ve toplam arzı 3,012,009,888 HEGIC’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 707,727,349 HEGIC’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 966,782$ olan projenin piyasa değeri 27,041,512$’dır.

HEGIC şu anda piyasalarda 0,03787977$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Şubat 2021’de 0,642093$ seviyesine yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.