HedgeTrade (HEDG) Nedir?

HedgeTrade (HEDG) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
430 kez okundu

HedgeTrade (HEDG) dünyanın önde gelen yatırımcılarının bilgilerini paylaştığı bir platformdur. Bitci.com olarak bu makalede HedgeTrade Nedir ve HEDG Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

HedgeTrade Nedir? HEDG Nedir?

Kullanıcılarının kripto para birimleri ve diğer varlıklarla ilgili kaliteli piyasa tahminleri elde etmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir projedir. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen bir platformdur. 

Proje kapsamında yatırımcılar, bilgilerini platformla paylaşmaktadır. Yatırımcılar; kullanıcıların erişmek için satın alabilecekleri veya kilidini açabilecekleri akıllı sözleşmeye dayalı bir Blueprint’e tahminler gönderir. Blueprint’e gönderilen tahminler doğruysa tahmin gönderen yatırımcılar ödüllendirilir. Ancak doğru olmadığı takdirde ise bilgiyi almak için para ödeyen kullanıcılara ücret iadesi gerçekleştirilir.

Ayrıca HedgeTrade; yatırım kayıplarını sigortalamak için ortak bir risk yönetimi stratejisi de ortaya koymaktadır. Türevler, vadeli işlemler ve açığa satış yolunu içeren bu strateji; olumsuz bir piyasanın sonuçlarını tamamen ortadan kaldırmaz. Ancak kayıpları telafi etmek için kullanılabilmektedir. Bilindiği üzere kripto para piyasasındaki dalgalanmalar; kriptonun para birimi ve yatırım aracı olarak yaygın bir şekilde benimsenmesini engelleyen başlıca nedenlerden biridir.

HEDG Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi HEDG’dir. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen bir kripto para birimidir. ERC-20 standartlarına sahiptir. Doğru tahmin yapanları ödüllendirmede kullanılan bir ödül tokenidir. Ayrıca tahminlere erişmek için de bu token kullanılmaktadır.

HedgeTrade (HEDG) Nasıl Çalışıyor?

Yatırımcılar, tahminlerini akıllı sözleşme tabanlı Blueprint platformunda yayınlamaktadır. Kullanıcılar, yayınlanan bu tahminlere erişmek için ödeme yapmaktadır. Ödemeler, HedgeTrade platformunun kripto para birimi HEDG tokeniyle yapılmaktadır. Blueprint sisteminde yapılan tahminler doğru çıktığı takdirde tahmini yapan kullanıcılar HEDG ile ödüllendirilir. Ayrıca tahminlere ulaşmak için HEDG ile ödeme yapan ancak aldığı tahmin doğru çıkmayan kullanıcılara da ödedikleri HEDG tutarı iade edilir.

HedgeTrade (HEDG) Toplam Arzı Nedir? HEDG Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre HedgeTrade (HEDG) toplam arz miktarı 1,000,000,000 HEDG’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ayrıca HedgeTrade (HEDG) son 24 saatlik ticaret hacmi ise sadece 274$ olarak görülmektedir.

HEDG token şu anda kripto para alım satım platformlarında 0,125$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Haziran 2021’de 3,31$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.