Harmony (ONE) Nedir?

Harmony (ONE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1060 kez okundu

Merkeziyetsiz uygulamalar, bir başka deyişle dApp’ler her geçen gün daha çok hayatımıza giriyor. Bu gelişime paralel olarak dijital platformların sayısı da artıyor. Onlardan birisi de Harmony (ONE). Kripto para yatırımcıları son günlerde Harmony (ONE) nedir? Ne işe yarar? sorularının cevaplarını arıyor.  

Harmony (ONE) Nedir?

Harmony, merkeziyetsiz uygulamalara hızlı blok zinciri sağlamayı hedefleyen bir platformdur. Platformunun yerel kripto para birimi ONE’dır. Platform, blok üretimini birkaç saniye içinde gerçekleştirerek ONE yatırımcılarının saniyeler içinde işlem onayı almasını sağlar.

Harmony’nin (ONE) İçeriği Nedir?

Harmony, ağ güvenliğini sağlamak için yeni bir Proof-of-Stake (PoS) mekanizması tasarlamıştır. Bu mekanizma Effective Proof-of-Stake’tir. (EPoS). EPoS; merkezileştirmeyi azaltmaktadır ve aynı zamanda ödülleri adil bir şekilde doğrulatıcılara dağıtmaktadır.

Diğer yandan hız ve doğrulamaya odaklanan Harmony mainnet, blok oluşturmaya yenilikler getirmeyi amaçlamaktadır. Platform; veri parçalamayı ortaya çıkararak düğümlerin (node) doğrulama sürelerin kayda değer biçimde azaltmıştır.

Platformun stake etme mekanizması, yetkilendirmeyi ve ödül sistemi desteklemektedir. Ayrıca Harmony Economics Model, yıllık token piyasaya sürümünü 441 milyon token ile sınırlandırmaktadır. Bu model, doğrulayıcılara basit geri dönüşler sağlanması için faydalıdır. Tüm işlem ücretleri sigortayı dengelemek için yakılmaktadır ve böylece ağ kullanımı yükseldiğinde enflasyon oluşmamaktadır.

Harmony’nin (ONE) Avantajları Nelerdir?

Platforma mevcut kullanıcılarının sadık kalmasını sağlayan çok fazla özelliği varken Bu özellikler giderek yeni kullanıcıları da çekiyor. Staking işlemi, bu özelliklerin en öne çıkanlarından. Peki diğer avantajlar neler?

  • Vadeye bağlı kripto para kazanımının yanında ağın ödül olarak verdiği ek kripto para bakiyesini cüzdanına alabilirsiniz. Blok oluşum hızı yüksek olan ağda işlem gören ONE, yatırımcılarına saniyeler içinde işlem onayı alma avantajını verir. 
  • ONE’ı çevrimdışı kripto para cüzdanında saklayabilirsiniz. Böylece token, ağdaki tüm kötü niyetli saldırılardan daha iyi korunur. 
  • Kripto para cüzdanları arasında transferde sınır ötesine gönderim, düşük masraf ödeme, 7/24 işlem yapabilme avantajlarını sağlar.

Harmony’nin (ONE) Geleceği Nasıl?

Analistler genel olarak Harmony’nin (ONE) ileride büyük bir atılım yapacağı yönünde hemfikir. Ayrıca merkeziyetsiz finansal işlemlerin artmasına paralel olarak ONE da yükselişe geçecek izlenimi veriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.