Hamster (HAM) Nedir?

Hamster (HAM) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2700 kez okundu

Hamster Coin, kripto para piyasasına zaman zaman yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla yön veren Elon Musk’ın popüler hale getirdiği bir koindir. 2021 yılında piyasaya çıkmış bir projedir. Binance Smart Chain ağına aittir ve merkeziyetsizdir. Meme belirteci olarak tasarlanmış ve dünyanın her yerinde kullanılma amacı taşımaktadır. Kripto piyasasında hızlı bir şekilde büyümüştür. Kısaltması HAM’dır.

Hamster’in Amacı Nedir?

Hamster’ın amacı piyasa dalgalanmalarından olumsuz etkilenmemek ve finansal özgürlük sağlamaktır. Ayrıca HamsterSwap adı verilen kripto borsa platformu açma hedefleri vardır. HamsterSwap ile birlikte başta HAM olmak üzere birçok kripto paranın alım-satımını gerçekleştirmeyi planlamaktadırlar.

Hamster’ın Artı ve Eksi Yönleri Nelerdir?

Hamster, piyasadaki diğer meme coinlerine oranla daha fazla olumlu yorum almaktadır. Yüksek takipçili Elon Musk’ın hakkında paylaşım yapması sebebiyle ani yükseliş ya da düşüş yaşama ihtimali, kripto borsasındaki diğer projelere oranla yüksektir. Binance Smart Chain ağındaki meme belirteçleri arasında güvenirliği yüksektir. Şu anda Pancake Swap, MEXC, Probit Global ve Hotbit gibi önemli borsalarda işlem görmektedir.

Biraz popülerliğe ve reklama dayalı bir proje olduğu için sürekli popüler kalması zor görünmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi sert düşüşler yaşamaya müsait olduğu için genele göre daha riskli bir projedir.

Hamster gibi projeler genellikle hızlı yükselebilen, pazarlama yönüyle ya da yapılacak tek bir paylaşımla öne çıkmaya müsait projeler olduğu için yatırımcı çekmekte pek zorlanmazlar. Ancak risk faktörünün yüksek olması nedeniyle Hamster’a yatırım yapan kullanıcıların ekstra dikkatli olmaları gerekmektedir.

Hamster’ın Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Hamster’ın toplam arzı 10,000,000,000,000,000 HAM’dır. Dolaşımdaki arzı ise 2,384,230,00B HAM’dır. Mevcut fiyatı 0,000000012614$ olan Hamster’ın en yüksek ulaştığı fiyat ise 30 Ekim’de ulaştığı 0,000000067234$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.