Golem (GLM) Nedir?

Golem (GLM) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
737 kez okundu

Golem Network, merkezi olmayan bir işlem ağı olarak tanımlanmaktadır. Ağ, platform genelinde işlem kaynaklarına erişerek gelecek nesillerin teknolojik ortamını şekillendirecek iddialı yazılım çözümleri oluşturan küresel bir yaratıcı grubunu teşvik etmektedir. Bitci.com olarak bu makalede GLM Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak ağın kullanıcılarına sağladıklarına, özelliklerine ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar.

Golem (GLM) Nedir?

Golem, kullanıcıları kripto para karşılığında hesaplama ve kaynaklarının satın alınıp satılabileceği bir piyasaya teşvik eden bir yazılımdır. Ethereum üzerine inşa edilen en eski projelerden biridir.

Platform, 2016 yılında İsviçre’de Julian Zawistowski, Andrzej Regulski, Piotr Jainuk ve Aleksandra Skrzypczak tarafından kurulmuştur.

Dijital kaynaklara demokratik erişim için esnek ve açık kaynaklı bir platformdur. Güçlü uygulamalar oluşturmak için hafif, anonim ve sansüre dayanıklıdır. Bununla birlikte Ethereum’un ikinci katmanında GLM tokeniyle hızlı ve ucuz mikro ödemeler sağlamaktadır.

Diğer görevlerinin yanı sıra CGI işleme, yapay zeka ve kripto madenciliği de dahil olmak üzere her türlü hesaplama için alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayabilen bir tür süper bilgisayar olarak tasarlanmıştır. Golem’in yazılımı, bu alışverişi kolaylaştırmak için inşa edilmiştir. Projeleri yürütmek için kaynaklara sahip olmayan kullanıcıları, yedek kaynakları olan kullanıcılarla birleştirmektedir. Golem ağına kaynak sağlayanlara çalışmaları karşılığında Golem’in kripto para birimi GLM verilmektedir.

Golem’in (GLM) Özellikleri Nelerdir?

  • Kolay Erişim: Platformun ödeme sistemi Ethereum’un ikinci katmanı üzerine inşa edilmiştir. Kolayca ölçeklenebilir hizmetler için hızlı ödemeler sağlayarak gaz ücretlerini, işe alım maliyetlerini ve ağ tıkanıklık sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.
  • Durdurulamaz: Kullanıcılar, dijital kaynaklar ve atıl bilgi işlem gücünden oluşan en büyük küresel merkeziyetsiz ağ üzerinde güçlü uygulamalar oluşturabilmektedir.
  • Sınırlama Yok: Golem Ağı, eşler arası bir protokoldür. Kullanıcılar, dijital kaynak kiralama için GLM tokenlerini değiştirip sınırlamalara takılmaz.

GLM Tokeni Nedir?

GLM, Ethereum ağı üzerine inşa edilen ERC-20 standartlarını taşıyan bir yardımcı program tokenidir. Golem Ağı’na erişmek için kullanılmaktadır. Ayrıca yedek işlem gücü de dahil olmak üzere boş dijital kaynakları kiralamak için eşler arası işlemlerde kullanılan para birimidir.

Golem’in (GLM) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Golem’in (GLM) toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 1,000,000,000 GLM’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 15,419,716$ olan projenin piyasa değeri 479,801,132$’dır.

Golem (GLM) şu anda piyasalarda 0,480076$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2018’de 1,32$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.