GoChain (GO) Nedir?

GoChain (GO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
588 kez okundu

GoChain (GO), dApp ve akıllı sözleşme geliştiricilerine yüksek performans sağlayan, hızlı, enerji verimliliği yüksek ve güvenli bir blok zinciridir. Bitci.com olarak bu makalede GoChain (GO) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak GoChain’in özelliklerine, GO tokeninin platformdaki rolüne ve mevcut fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

GoChain (GO) Nedir?

Platform kendini en hızlı, sürdürülebilir ve web 3.0 uyumluluğuna sahip blok zinciri olarak tanımlamaktadır. Akıllı sözleşme geliştiricilerine rakiplerine göre 100 kat daha yüksek performans sağladığı ifade edilmektedir. Ayrıca GoChain, dünyanın en saygın kuruluşları tarafından, Proof of Reputation (PoP) isimli yeni bir fikir birliği algoritması kullanılarak yönetilmektedir.

Mevcut Ethereum cüzdanları, akıllı sözleşmeler ve diğer araçlarla tamamen uyumludur. Geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamaları Bitcoin veya Ethereum’dan daha yüksek enerji verimliliğine sahip bir ağ üzerinde dağıtmasını sağlamaya amaçlamaktadır.

GoChain’in (GO) Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle platform hızlı, düşük maliyetli ve düşük enerji harcamasıyla öne çıkmaktadır. GoChain’e göre; Ethereum ve diğer blok zinciri ağları pahalı, yavaş ve iklim değişikliğine sebebiyet veren miktarda enerji tüketmektedir.

Bununla birlikte GoChain (GO), Ethereum ile %100 uyumludur. Yani kullanıcılar aynı akıllı sözleşmeyi veya Truffle, Open Zeppelin ve MyEtherWallet gibi aynı araçları kullabilmektedir.

Son olarak Go Chain kendini sürdürülebilir “yeşil” (çevre dostu) olarak tanımlamaktadır. Platform dünyanın farklı yerlerindeki güvenilir şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve üniversiteler tarafından yönetilmektedir.

GO Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi GO’dur. GO tokeni, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş ve ERC-20 standartlarına sahip bir tokendir. Tüm GoChain platform hizmetlerine erişmek için kullanılmaktadır. Ethereum’daki karşılığı “gas”tır.

GoChain (GO) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre GoChain (GO) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı şu anda 1,186,858,704 GO’dur. Bununla birlikte Go Chain’in (GO) son 24 saatlik ticaret hacmi 447,472$ iken piyasa değeri 12,263,005$’dır.

GO tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,01033$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak  Temmuz 2018’de 0,1159$ seviyesine kadar yükselerek kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.