Gifto (GTO) Nedir?

Gifto (GTO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1457 kez okundu

Gifto, 2017’de ortaya çıkan ilk uygulama tokenlerinden biridir. Bitci.com olarak bu makalede Gifto (GTO) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte proje hakkında merak edilen diğer konulara değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Gifto (GTO) Nedir?

Kripto para hediyeleri vermek üzerine hayata geçirilmiş bir projedir. Yatırımcılar proje sayesinde birbirlerine dijital hediyeler alabilmektedir. Gifto, Asia Innovations Group’un (AIG) kurucularından ve aynı zamanda CEO’luk görevini üstlenen Andy Tian tarafından hayata geçirilmiştir.

GTO dışında BTC, BNB, ETH, stabil koin vb. koinler hediye oluşturmak ve göndermek için kullanılmaktadır. Platforma göre sadece GTO ile sanal hediyeye erişim sağlamak projeyi sınırlayacak ve kullanıcı deneyimi tehlikeye atacaktır.

Sosyal medya kullanıcıları, arkadaşlarının sosyal medya kimlikleri/hesapları aracılığıyla hediye oluşturmak için Universal Gifting’i kullanabilecek. Diğer yandan Gifto Wallet ise Facebook, Instagram ve Telegram gibi platformlarla uyumlu olacak.

GTO Token Nedir?

Platformun kripto para birimi GTO’dur. GTO tokeni ERC-20 standardına sahip bir tokendir. Ayrıca içerik üreten kullanıcılar GTO tokeniyle ödül kazanmaktadırlar.

Gifto Wallet

Gifto Wallet ekosistemin kalbidir. Platform cüzdanı tüketiciler için en uygun hale getirmek için 1,5 yıl çalışmıştır. Bununla birlikte cüzdanın özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Çapraz platform.
  • Kripto hediyeleri göndermek ve oluşturmak.
  • Gifto Zincir entregrasyonu ile tamamen şeffaf.
  • Sosyal medya erişimi.

Gifto Chain

Gifto Chain, Universal Gifting Platformu’nun bel kemiğidir. Cüzdandaki hediye gönderimlerini kullanılan tokenden bağımsız işlemektedir. Ek olarak kullanıcı dostu token ve hediye oluşturmayı hedeflemektedir. Çift tokenli likidite yapısıyla ekosistem katılımcıları için ödülleri takip etmektedir. Aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Delege edilmiş Proof-of-Stake. (DPOS)
  • Blok zinciri hediyelerini oluşturmak.
  • Çift tokenli tasarım.

Gifto’nun (GTO) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Gifto (GTO) toplam arzı 1,000,000,000 GTO’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 662,679,534 GTO’dur. Ek olarak son 24 saatlik ticaret hacmi 2,879,298$ olan projenin piyasa değeri 24,244,597$’dır.

Gifto’nun (GTO) işlem gördüğü mevcut fiyat 0,03655849$’dır. Ancak Ocak 2018’de 1$’a yaklaşmış ve 0,964192$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.