GET Protocol (GET) Nedir?

GET Protocol (GET) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
388 kez okundu

GET Protocol (GET) Amsterdam merkezli bir NFT biletleme çözümüdür. Etkinlik bileti düzenlemesi ile blok zinciri teknolojisinin faydalarını geniş kitlelere duyurmayı planlamaktadır. Bitci.com olarak bu makalede GET Protocol Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

GET Protocol Nedir? GET Nedir?

Blok zinciri ve biletleme platformlarına NFT entegrasyonu ile altyapı sağlayan NFT biletleme çözümüdür. Her NFT bileti, GET Protocol kullanılarak kontrol edilebilen net, doğrulanabilir verilerle zincir üzerinde düzenlenmektedir. Yani sistemin güvenilir olduğu söylenebilir.

GET Protocol (GET) Hollanda merkezli oluşturulmuştur. Geçen yaz itibariyle GET Protocol kullanılarak 11.070 etkinlik için toplam 1.915.334 bilet satılmıştır. Protokolü entegre eden bilet düzenleyicileri arasında XTIXS, Relic Tickets, Wicket ve tectix bulunmaktadır.

Protokol; basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bu sebeple kullanıcıların GET Protocol’ü (GET) kullanmak için blok zinciri bilgisine sahip olmaları gerekmemektedir. Blok zinciri veya kripto para sektörüne uzak kişiler, kolayca GET Protocol’ün sağladığı faydadan yararlanabilmektedir.

GET Protocol (GET) Hangi Avantajlara Sahiptir?

Protokol; tüm biletleme yelpazesini kapsayan ürünler sunmaktadır. Büyüklüğü veya konumu ne olursa olsun herhangi bir biletleme şirketi; blok zincir ve NFT’lerden yararlanmak için protokol ürünlerini kendi ürünlerini entegre edebilmektedir.

GET Protocol (GET) bilet skalasını azaltmanın yanı sıra, etkinlik organizatörlerine ikincil piyasanın da kontrolünü vermektedir. Yeniden satış (ikinci satış) değerinin dağılımı; sanatçıya, mekana ve etkinlik organizatörlerine giden tutarı belirtmek için kodlanabilmektedir. Ayrıca  satın alınan biletler, alıcının telefon numarasına ve SIM kartına bağlıdır. Üstelik bu bilgilerin hepsi tek bir cüzdanda saklanmaktadır. Biletlerin sahipliğini başka biriyle paylaşmak için, biletin asıl sahibinin, bilet uygulaması aracılığıyla kişiyle bir grup oluşturması gerekmektedir. Bununla birlikte orijinal bilet sahibinin, bilet sahipliğini paylaştığı kişi veya kişilerden zincir dışı ödeme alabileceği de ifade edilmektedir.

GET Protocol (GET) Toplam Arzı Nedir? GET Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre GET Protocol (GET) maksimum toplam arz miktarı 33,368,773 GET; toplam arz miktarı 22,926,929 GET’tir. Dolaşımdaki GET Protocol (GET) arz miktarı ise 15,909,015 GET olarak dikkat çekmektedir.

GET coin şu anda kripto para borsalarında 1,55$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 10,02$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.