GameSwap (GSWAP) Nedir?

GameSwap (GSWAP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
418 kez okundu

GameSwap, milyonlarca oyuncunun kendi yönettikleri ve sahibi oldukları tarafsız bir platformda oyun NFT’leri oluşturma ve takas etmeye olanak sağlamaktadır. Platform merkezi olmayan bir borsadır. DeFi ve platformun kripto para birimi GSWAP tarafından desteklenmektedir. Proje Shroom Finance tarafından geliştirilmiştir. Diğer yandan Shroom ise Ethereum’da oyun içi varlıkları basmak için bir protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede GameSwap Nedir sorusuna detaylı olarak yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

GameSwap (GSWAP) Nedir?

GameSwap, oyun ve kripto para sektörü arasında köprü kurmayı amaçlayan merkezi olmayan bir finans (DeFi) uygulamasıdır.

Platformdaki amaç, video oyunlarından sanal öğeleri takas etmek için kripto teknolojisinden yararlanmaktadır. Özünde GameSwap, token takas için otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı (AMM) gibi hareket edecektir. Bunun yanında GameSwap, herhangi bir merkezi kontrol noktası olmaksızın şeffaf, açık kaynaklı bir platform sağlamayı amaçlamaktadır.

Kullanıcılar ERC 20 tokenleri ve oyun içi para birimleriyle ticaret yapabilecek. Ek olarak NFT’leri satın alma, satma ve takas etme şansına sahip olacaklar. Ayrıca platformun Axie Infinity veya Aavegotchi gibi yerel kripto oyunlarının da ticareti desteklemesi beklenmektedir.

GSWAP Token Nedir?

GSWAP, GameSwap platformunun ana ödeme tokenidir. ERC-20 tabanlı bir tokendir. Ek olarak bir yönetim tokeni olarak adlandırılmaktadır. İki oyuncu, oyun içi bir öğeyi NFT olarak değiştirdiğinde fiyat farkıyla karşılaşırsa farkı kapatmak için GSWAP tokenlerini kullanacaktır.

GameSwap’in Avantajları Nelerdir?

  • Pasif gelir elde etme: GSWAP sahipleri Gameswap’a bağlı cüzdanlarda tokenlerini tutarak gelir elde edebilmektedir.
  • İşlem hızı: GSWAP’le NFT takası ve alım-satım işlemleri hızlı şekilde gerçekleşmektedir.
  • Düşük işlem ücreti: GSWAP cüzdanları arası transferlerde, işlem nereden nereye yapılırsa yapılsın düşük işlem ücretleri sunmaktadır.
  • NFT ile işlemden kazanç: GWSAP token sahipleri, ürettikleri NFT’leri platformdan satarak elde ettikleri gelir dışında ağa katkılarından dolayı da ödül almaktadır.

GameSwap’in (GSWAP) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre GameSwap (GSWAP) toplam arzı 20,000,000 GSWAP’dır. Dolaşımdaki arz ise 8,760,545 GSWAP’tır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 78,307$ olan GSWAP’in piyasa değeri ise 15,792,505$’dır.

GameSwap projesinin mevcut fiyatı 1,80$’dır. Ancak Kasım 2021’de 8,44$’a yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.