Gala (GALA) Nedir?

Gala (GALA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
534 kez okundu

Gala Games, kullanıcıların oyun içi kilometre taşlarına ulaşmak için GALA tokenini kazanmalarını sağlayan blok zinciri tabanlı, oyna-kazan platformudur. Ayrıca oyunda veya oyun tabanlı olmayan borsalarda NFT’ler oluşturulup takas edebilmek mümkündür. Bitci.com olarak bu makalede Gala Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Gala (GALA) Nedir?

Gala Games, blok zinciri kullanarak ve oyunlardaki kontrolü kullanıcılara vererek oyun sektörünü değiştirmeyi planlayan bir platformdur. Dünyaca ünlü mobil oyun şirketi Zynga’nın kurucularından biri olan Eric Schiermeyer tarafından Temmuz 2019’da kurulmuştur.

Platform, oyunlarında blok zincirin görünmez olması gerektiğine inanmaktadır. Bundan dolayı blok zincir alanında uzman olmalarına rağmen tüm oyuncuların keyif alabileceği basit oyun mekaniği kullanmaktadır.

Oyuncular, oyunlarda kazandıklarına gerçekten sahip olmaktadır. Gala Oyun Platformu’nda sihirli bir kılıç kazanırsanız o size aittir. Öğeler ve devralınan bir statü, başka bir kişiye takas edilebilecek veya oyun içinde kullanılabilecek ve blok zincirinde doğrulanabilecek bir varlıktır.

Platform, Discord topluluğuyla sürekli olarak etkileşim kurmakta ve varsayımları test etmektedir. Topluluk, her oyun tasarımının gittiği yöne katkıda bulunmaktadır. Gala Oyun Ağı’ndaki her şey, oyuncuların sahip olduğu Düğüm Ekosistemi’ne bağlıdır. Gala Ağı, düğümlerini kişisel bilgisayarlarında çalıştıran kullanıcılar tarafından desteklenmektedir.

Gala’nın (GALA) Amacı Nedir?

Merkeziyetsiz Gala Games ekosistemi, oyunculara hak ettikleri kontrolü geri vermeyi hedeflemektedir. Adem-i merkeziyetçilik sayesinde oyuncular, yalnızca oyun için öğelere sahip olmakla kalmayıp platformun yol haritasının nasıl gelişeceğiyle ilgili söz sahibi olmaktadır.

Oyuncular ve düğüm sahipleri, platforma hangi oyunların eklenmesi gerektiğini veya sistem tarafından nelerin finanse edilmesi gerektiğini belirlemeye yardımcı olmak için oynama mekanizmasını kullanmaktadır.

GALA Tokeni Nedir?

GALA tokeni, Gala Games ekosisteminin dijital yardımcı tokenidir. Kriptografik olarak güvenlidir ve platform ekosistemine özgüdür.

Token, ekosistemdeki katılımcılar arasında değişim aracı olarak kullanılmaktadır. GALA, katılımcılar arasında uygun ve güvenli bir anlaşma sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Gala’nın (GALA) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Gala’nın maksimum arzı 50,000,000,000, toplam arzı 37,090,152,416 GALA’dır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 7,542,496,572 GALA’dır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 657,897,632$ olan projenin piyasa değeri 1,892,970,148$’dır.

GALA tokeni şu anda borsalarda 0,250971$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 0,824837$ seviyesini görmüş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.