Function X (FX) Nedir?

Function X (FX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
619 kez okundu

Function X (FX) farklı iş ihtiyaçlarına cevap verebilen, özelleştirilebilir ve genişletilebilir çok zincirli bir mimari blok zinciri ağıdır. Bitci.com olarak bu makalede Function X Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Function X Nedir? FX Nedir?

Ağ içerisinde geleneksel finansal ürünleri yansıtan; merkezi olmayan finansal ürünler ve merkezi olmayan bir ticaret sistemi ortaya koyan projedir.

Platform; çeşitli ekosistemleri (Ethereum vb.) entegre ederek Function X’teki orijinal varlıkların likiditesini ve değerini artırmaktadır. Platform, Ethereum ile rekabet eden bir ekosistem oluşturmayı hedeflemez. Bunun yerine varlıklar için sözleşme sağlama ve Ethereum’un akıllı sözleşmelerle olan ilişkisinde yararlanılması amaçlanmaktadır.

Function X (FX) Hangi Güçlü Yönlere Sahiptir?

Platform birden fazla kullanım durumuna sahiptir. Zincir üzerine işlemler getirerek ve kripto para birimi varlıklarının kalıcı sözleşmelerine yardımcı olmaktadır. Ayrıca blok zincirindeki diğer hisse senedi tabanlı kalıcı türevlerin alım satımını yapmaktadır. Böylece dünya çapında perakende ticaretini de kolaylaştırmaktadır.

Diğer yandan Function X (FX), Ethereum Virtual Machine ile uyumlu olmasıyla dikkat çekmektedir. Geliştiricilerin dApp’lerini taşımasına olanak tanımaktadır. Ayrıca geliştiriciler, dApp’lerin güvenli bir ağ üzerinde düşük ücretlerle sorunsuz çalışmasını sağlamak için altyapı sağlamaktadır.

FX Coin Nedir?

Function X (FX) platformunun yerel yönetim görevi için oluşturulmuş kripto parasıdır. Kullanıcılar; sentetik varlıklar oluşturmak, çekirdek ağı oluşturmak ve topluluğu ilgilendiren konularda oy kullanmak için FX’i kullanabilmektedir.

FX coin; 2019’dan beri Ethereum’da mevcuttur. 2021’de ise Function X ağına eklenmiştir. Korunan sabit arz ve likidite ile kullanıcılar, FX’lerini her iki blok zincirini de aktarabilmektedir.

Function X (FX) Toplam Arzı Nedir? FX Coin Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Function X (FX) maksimum arz miktarı 1,893,022,625 FX’tir. Toplam arz miktarı 542,738,807 FX olarak dikkat çekerken dolaşımdaki arz miktarı ise 542,724,991 FX’tir. Bununla birlikte Function X (FX) son 24 saatlik ticaret hacmi 700,555$ iken piyasa değeri 120,184,152$’dır.

FX şu anda kripto para borsalarında 0,221$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ağustos 2021’de 2,20$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.