ForTube (FOR) Nedir?

ForTube (FOR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1390 kez okundu

ForTube (FOR), kripto güvenlik pazarını ön plana çıkaran merkezi olmayan bir finansal hizmetler platformudur. Bitci.com olarak bu makalede ForTube nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

ForTube (FOR) Nedir?

Platformu kripto tahvil piyasasına odaklanan merkezi olmayan bir finansal hizmetler platformu olarak açıklayabiliriz.

Platform, finansal hizmetleri kapsayıcı hale getirmeyi amaçlamaktadır. Öte yandan bunu yaparken ise ForTube kripto para birimi tahvillerinin dünya çapında kabul görmesi için de uğraşmaktadır. Kripto para birimi tahvilleri, tahvili ödemek için kripto tokenlerinin kullanıldığı bir başka tahvil türüdür.

Bu tahvilin sanal para piyasasına sağladığı iki avantaj bulunmaktadır. Dijital para piyasasına finansman sağlar ve yatırımcı ihtiyaçlarını karşılarken sektöre gelir sağlayan ürünler çıkarmaktadır.

Kripto para birimi tahvilleri, dağıtılmış defter teknolojisine dayanmaktadır. (DLT) Bu sistem ihraççı, yatırımcı ve değerlendiriciden oluşmaktadır. İhraççı, teminat yoluyla geri ödeme kabiliyeti göstererek tahvil ihraç etmektedir.

Yatırımcılar; USDT, USDC ve DAI stabil koinlerini kullanarak tahvile yatırım yapar. Değerlendiriciler ise ücret karşılığında tahvil kredi için derecelendirme sağlamaktadır. Bu yüzden ForTube, çok yönlü işlevleri kripto alanına getirmektedir.

FOR Token Nedir?

FOR, ForTube’un yerel tokenidir. Ağ üzerinde yönetim tokeni olarak görev yapmaktadır. FOR token sahipleri, ForTube’un yönetişim teklifleri için oylamaya katılabilmektedir. Ek olarak bazı ayarlamalar ve küresel borç açık artırması gibi konularda da QIAN ekosistemine katılım sağlayabilmektedirler.

Fortube’un (FOR) Kurucusu Kimdir?

Fortube (FOR) bir dönem şirketin CEO’luk görevini de üstlenen Pete Mardell tarafından kurulan Force Protocol Foundation Ltd. tarafından geliştirilmiştir.

ForTube’un (FOR) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre ForTube’un (FOR) maksimum arzı ve toplam arzı 1,000,000,000 FOR’dur. Bununla birlikte dolaşımdaki arz miktarı ise 563,718,021 FOR’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 2,424,329$ olan hesaplanan ForTube’un piyasa değeri ise 21,627,113$’dır.

FOR tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,03812892$ seviyesinden işlem görmektedir. Hafta içinde en düşük 0,3666431$ seviyesini gören FOR, en yüksek ise 0,04246842$ seviyesini görmüştür. Bununla birlikte FOR, Nisan 2021’de 0,167203$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.